Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мережі з’явився офіційний тизер серіалу "Плеяда" про українських класиків. Відео

Головні ролі у серіалі виконують: Остап Ступка, Дмитрий Суржиков, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Марина Кошкіна, Алла Бінєєва, Яків Кучеревський та інші.

У Мережі опублікували перший тизер історичного художнього серіалу "Плеяда" про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв. Про це йдеться на офіційній сторінці Українського культурного фонду. з посиланням на проєкт серіалу "Плеяда" у Facebook.

Серіал "Плеяда" присвячений діяльності українських класиків: Іван Франко, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Олена Пчілка, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Микола Лисенко, Михайло Коцюбинський. На сторінці проєкту у фейсбуці жанр майбутнього серіалу визначають як "історична драма та історичне припущення".

Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду. 

"Одного разу в Києві, взимку, а може й навесні 1888 року, в будинку на Рейтарській, де мешкав відомий вже тоді композитор Микола Віталійович Лисенко, вкотре зібралася українська творча інтелігенція: молодь (юна Лариса Косач, Максим Славінський, Михайло та Ольга Косачі, Людмила Старицька, молоді українські письменники В. Самійленко, Є. Тимченко, О. Судовщикова) та їхні батьки-наставники: Микола Лисенко, Олена Пчілка та Михайло Старицький. Це було звичайною справою: молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії. Це був по суті такий собі "доморощений інститут", де переважно і здобула свою освіту Леся Українка. Але, незважаючи на "доморощеність", якість тієї освіти можна оцінити по творчості Лесі Українки її перекладах художньої літератури та публіцистиці, та і взагалі по літературному буму, який розпочався в Україні з діяльності "Плеяди". Той літературний гурток "Плеяда" народив для України її класиків та в решті-решт створив основу української літератури і мистецтв" — йдеться у повідомленні.

серіал "Плеяда"
facebook.com/pleyada.serial/

"Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу — потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену — і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях. І це була Перша Культурна Революція в Україні", - йдеться у повідомленні. 

Режисер серіалу — Тарас Дронь, авторка ідеї та сценаристка — Наталія Яковлева, оператор — Юрій Король.

Головні ролі у серіалі виконуюють: Остап Ступка, Дмитрий Суржиков, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Марина Кошкіна, Алла Бинеева, Яків Кучеревський та інші.

Нагадаємо, з'явився офіційний трейлер української стрічки "Віддана" за романом Софії Андрухович. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції