У Мережі з’явився офіційний тизер серіалу "Плеяда" про українських класиків. Відео

Дата публікації
Перегляди
2187
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Мережі з’явився офіційний тизер серіалу "Плеяда" про українських класиків. Відео

Фото: facebook.com/pleyada.serial/

Головні ролі у серіалі виконують: Остап Ступка, Дмитрий Суржиков, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Марина Кошкіна, Алла Бінєєва, Яків Кучеревський та інші.

У Мережі опублікували перший тизер історичного художнього серіалу "Плеяда" про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв. Про це йдеться на офіційній сторінці Українського культурного фонду. з посиланням на проєкт серіалу "Плеяда" у Facebook.

Серіал "Плеяда" присвячений діяльності українських класиків: Іван Франко, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Олена Пчілка, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Микола Лисенко, Михайло Коцюбинський. На сторінці проєкту у фейсбуці жанр майбутнього серіалу визначають як "історична драма та історичне припущення".

Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду. 

"Одного разу в Києві, взимку, а може й навесні 1888 року, в будинку на Рейтарській, де мешкав відомий вже тоді композитор Микола Віталійович Лисенко, вкотре зібралася українська творча інтелігенція: молодь (юна Лариса Косач, Максим Славінський, Михайло та Ольга Косачі, Людмила Старицька, молоді українські письменники В. Самійленко, Є. Тимченко, О. Судовщикова) та їхні батьки-наставники: Микола Лисенко, Олена Пчілка та Михайло Старицький. Це було звичайною справою: молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії. Це був по суті такий собі "доморощений інститут", де переважно і здобула свою освіту Леся Українка. Але, незважаючи на "доморощеність", якість тієї освіти можна оцінити по творчості Лесі Українки її перекладах художньої літератури та публіцистиці, та і взагалі по літературному буму, який розпочався в Україні з діяльності "Плеяди". Той літературний гурток "Плеяда" народив для України її класиків та в решті-решт створив основу української літератури і мистецтв" — йдеться у повідомленні.

Фото: facebook.com/pleyada.serial/

"Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу — потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену — і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях. І це була Перша Культурна Революція в Україні", - йдеться у повідомленні. 

Режисер серіалу — Тарас Дронь, авторка ідеї та сценаристка — Наталія Яковлева, оператор — Юрій Король.

Головні ролі у серіалі виконуюють: Остап Ступка, Дмитрий Суржиков, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Марина Кошкіна, Алла Бинеева, Яків Кучеревський та інші.

Нагадаємо, з'явився офіційний трейлер української стрічки "Віддана" за романом Софії Андрухович. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2187
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація