У Мережі з'явився трейлер історичного фільму "Толока" за мотивами вірша Тараса Шевченка

У Мережі з'явився трейлер історичного фільму "Толока" за мотивами вірша Тараса Шевченка

Фото: bykvu.com

У прокат фільм вийде 12 березня 2020 року.

Компанія "Іллєнко Фільм" презентувала перший офіційний трейлер стрічки "Толока", Михайла Іллєнка. Про це йдеться на офіційному сайті Держкіно.

Фільм планувалося випустити ще 2014 року до 200-річного ювілею Шевченка, але через проблеми з фінансуванням прем'єру стрічки перенесли.

Історичний фільм створено за мотивами вірша "У тієї Катерини хата на помості…"Тараса Шевченка, написаного 1848 року.

Головні ролі виконали – Іванна Іллєнко, Богдан Бенюк, Дмитро Лінартович, Дмитро Рибалевський, Олег Примогенов, Сергій Романюк та Василь Кухарський.

"У Тараса Шевченка є маленька балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим. Фінал поезії відсувається надовго – чекати Катерині доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії.

Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була "скраю", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, анонсовано тизер історичного художнього серіалу "Плеяда" про класиків української літератури. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація