Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Швеції вручать премію у галузі літератури, яка альтернативна Нобелівській

100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію.

У 2018 році у Швеції Нобелівську премію за літературу не присуджуватимуть нікому, проте Шведська Академія створить власну версію премії у знак протесту проти сексуального скандалу навколо академії.

Про це пише The Guardian.

Вручення власної версії найпрестижнішої літературної премії в світі буде акцією протесту проти скандалу, який поглинув академію.

Нагадаємо, що Нобелівська премія за літературу в 2018 році була скасована в травні. 

Тому100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію, яка проведе вручення альтернативної версії премії восени в ті ж дні, що і традиційно вручається Нобелівська.

Нобелівська премія 2017. Інфографіка

Відео"Нобель" з літератури присуджено "за розкриття світу людини при окупації"

Нагадаємо, в квітні пішла у відставку голова Шведської академії Сара Даніус. Це було спровоковане скандалом в організації: відомий шведський режисер та фотограф Жан-Клод Арно - чоловік члена академії Катаріни Фростенсон - причетний до можливого сексуального насильства. У листопаді минулого року в рамках кампанії #MeToo 18 жінок висунули звинувачення у сексуальному переслідуванні проти нього. Також виявилося, що деякі з його проектів фінансувалися за рахунок академії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції