Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У вересні у Чернівцях відбудеться міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz

Вхід на всі події вільний.

5-8 вересня 2019 року у місті Чернівці відбудеться Х міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Про це йдеться на офіційному сайті фестивалю. 

У рамках фестивалю відбудуться презентації дев'яти книжок, дискусії, паради поетів, читання, театральні постановки та концерти. 

Крім того, відбудуться зустрічі з письменниками - Міхаель Крюгер, Леа Шнайдер, Бйорн Кулігк, Ута Акерман (Німеччина); Юліан Шуттінг, Вольфганг Германн (Австрія); Ільма Ракуза, Саша Гарцетті (Швейцарія); Нуріт Зархі, Шимон Адаф (Ізраїль).

Серед українських письменників: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Ірена Карпа, Пітер Залмаєв, Христя Венгринюк, Марк Бєлорусець, Петро Рихло, Тетяна Милимко, Олена Андрейчикова та ін.

Czernowitz – такою була назва австрійських Чернівців 1774-1918 рр. Це місто по праву вважається таємною літературною столицею Європи. Тут жили й творили Ольга Кобилянська і Юрій Федькович, Роза Ауслендер і Ґеорґ Дроздовський, Йозеф Бург, Елізер Штейнберґ та Іцик Мангер, Ґрегор фон Реццорі, Міхай Емінеску і найзагадковіший поет післявоєнної Європи Пауль Целан.

Саме у його промові Meridian, виголошеній 1960 року під час отримання літературної премії Георга Бюхнера, це слово трактується не просто як географічний термін, а як філософське поняття, пов’язане з літературою. Два роки потому, на вручені іншої нагороди, Пауль Целан про своє рідне місто скаже так: "Це була місцевість, де жили люди і книжки".

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz – створено на фундаменті культурної спадщини Чернівців, продукт генної та історичної пам’яті його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їхніми зарубіжними колегами.

Нагадаємо, 11-13 жовтня 2019 у Черкасах відбудеться книжковий фестиваль "Перехрестя культур". Спеціальними гостями якого стануть відомі українські письменники Ірена Карпа та Макс Кідрук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції