Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У видавництві #книголав вийшла книжка відомої психологині Олени Любченко про те, як стати щасливою людиною. Уривок

Книжка у продажу онлайн та магазинах.

У видавництві #книголав вийшла книжка психологині Олени Любченко "Переписати життя: як і що змінювати, щоби стати щасливою людиною". У виданні авторка розповідає, де шукати причини, коли здається що все чудово, але відчуття щастя всеодно немає.

Олена Любченко наводить приклади зі своєї психологічної практики та розбирає на реальних кейсах причини занепокоєння та поганого настрою. Також вона дає поради, що робити в подібних ситуаціях.

"Основна мета книжки —  донести усім, що робити зміни у власному житті не страшно. Я хочу, щоб кожна людина задумалася, як проходить життя та відчула усю його важливість. На сторінках книжки я апелюю до читачів через історії інших людей, а також даю поради та прості психологічні практики. Це допоможе впливати на хід та якість життя багатьох", — розповідає авторка Олена Любченко.

Олена Любченко — кандидатка психологічних наук, тренерка та медіапсихологиня. Вона працює з такими темами як емоційне та професійне вигорання, подружнє життя, психологію вибору.

 "Часто буває у житті, коли ми розуміємо, що все йде не так, але не усвідомлюємо причини. Або ж вважаємо, що у нас все чудово, але радості немає. Книжка Олени Любченко допомагає розібратись з цими питаннями і "переписати своє життя" у кращий бік", — коментує співзасновниця видавництва Світлана Павелецька.

***

Уривок

Найбільша загадка, яку нам доводиться розгадувати, — це ми самі та наше життя: як його жити?

На що витратити час? Як не впасти і не зламатися на півдорозі? І водночас — як навіки не перетворитися на акваріумну рибку, яка бездумно гортає стрічку соцмереж, дивиться на світ крізь телевізор або ще якось намагається компенсувати нудотне відчуття, що "щось не те", "якось не так я живу", "щось потрібно робити інакше", "в моєму житті не вистачає чогось важливого"?

Люди, які приходять до мене на консультацію, приходять за змінами. У житті щось не так, і це "не так" потрібно виправити, прибрати, налагодити, поміняти. У кожного своє "не так", і всі намагаються впоратися по-різному, але практично кожен, хто сідає навпроти мене в крісло, запитує: як можна в наш час жити не поспішаючи, встигати зрозуміти, чого потребуєш? Та й чи можливе це розуміння? А що як встигати абсолютно все зовсім не обов’язково? А що тоді потрібно встигнути? Як жити в авангарді, але не в неврозі? Як радіти, відчувати смак життя та задоволення від нього, не перетворюючись на гіпі чи дауншифтера? 

Коли ці питання поставлено, ми починаємо говорити не про темп життя, а про його смак. Не про те, як досягти якнайбільше, а про те, як іти, розрізняючи смисли й аромати; як відчути смак успіхів як один із багатьох прикметних, важливих смаків. Про те, як досягати своєї мети, здійснювати мрії, виходити на новий рівень свого життя без непотрібних жертв і втрат, без поспіху й водночас без багаторічної прокрастинації, максимально гармонійно та безболісно. 

Як розрізняти, де внутрішні страхи, опір змінам, а де розумне прагнення уникнути зайвої метушні, яка приносить соціальні бонуси, погончики та фантики визнання, але не щастя й радість?

Як чути свій життєвий ритм і водночас зберігати високу якість життя?

У буддистів є вислів "дорогоцінне людське народження". Вони вважають, що народитися людиною — істотою, яка здатна обирати, ставати щасливою, бачити, жити з сенсом і радістю, — це неймовірна удача. Я теж так вважаю. Але не всім вдається скористатися цим унікальним шансом.

Ось про що найчастіше говорять мої клієнти:

1. Що важливо встигнути?

2. Як зрозуміти, що потрібно змінювати своє життя?

3. Чи можливо це — переписати життя?

4. На що спиратися, ухвалюючи важливі рішення?

5. Як взагалі змінювати життя?

6. Як підготуватися до змін?

7. Як припинити готуватися й почати жити?

8. Як відпускати минуле та змінюватися?

9. Як навчитись не боятися змін і полюбити їх?

10. Що робити, якщо занесло "не туди"?

11. Як я взагалі примудрився потрапити в цю точку?

Люди чомусь схильні ставити собі одинадцяте запитання останнім. А я рекомендую почати саме з нього. Часто відповідь на це запитання робить необхідність життєвих змін очевидною. Стосунки, в яких немає щастя, а лише гіркота і незадоволеність; робота, яка сприймається як в’язниця, як "відсидка строку", а зарплатня — як бандитський курс обміну власних сил і часу на гроші. А ще й хвороби, за допомогою яких організм кричить про те, чого хоче (так, знає саме він, організм, а не журнальні рейтинги та нотації мами й тата, підкріплені думками соціальних авторитетів і стандартними життєвими програмами).

Усе це — очевидні розпізнавальні знаки тієї гори, під яку котиться життя, і зрозумілі сигнали, що слід зупинитись та змінити курс.

Бувають сигнали тонші. Коли кожне рішення супроводжується внутрішньою боротьбою. Коли постійні сумніви перетворюють будь-яку дію на муку. Коли гомін чужих голосів не дає розпізнати внутрішній голос — тонкий і тихий, він завжди щирий із нами, але часто веде до незбагненного та незрозумілого зараз правильного місця. Коли немає звички і навички чути цей внутрішній голос, а головне, — довіряти йому.

І тоді, під дією тисячі непотрібних, але впевнених, стурбованих, дбайливих, втомлених, досвідчених та мудрих шумів, голосів і впливів ви опиняєтесь у неправильному місці. 

"Як я опинився в цій точці свого життя" — завжди важливе знання, яке допомагає знайти відповіді на питання, вийти з кризи і зрозуміти, що потрібно припинити робити, аби почати жити і бути щасливими".

Нагадаємо, відома американська актриса Різ Візерспун назвала книжку березня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції