Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська письменниця і режисерка здобула нагороду на кінофестивалі Sundance

Авторка фільму отримала нагороду за найкращу документальну режисуру.

Українська письменниця і режисерка здобула нагороду на кінофестивалі Sundance Film Festival. Про це йдеться на офіційному сайті фестивалю.

У документальному фільмі "Земля блакитна, ніби апельсин" (The Earth Is Blue as an Orange) йдеться про сім'ю, яка живе в так званій "червоній зоні" Донбасу, де вже шостий рік тривають воєнні дії. Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Про перемогу на фестивалі Sundance письменниця зробила допис на своїй сторінці у Facebook:

Друзі, я не знаю, як усе це перелайкати ) У нас тут уже глибока ніч, я танцювала так, що не одразу знайшла свої туфлі і...

Опубликовано Iryna Tsilyk Воскресенье, 2 февраля 2020 г.

Ірина Цілик — українська кінорежисерка, письменниця, авторка поетичних і прозових творів. Членкиня Українського ПЕН. Написала сценарії до фільмів "Вдосвіта" та "Помин".

Письменниця відома такими творами: поетична збірка "Глибна різкості", "Місторія однієї дружби" (для дітей) та "Таке цікаве життя", повість "Післявчора".

Кінофестиваль Sundance Film Festival — національний американський кінофестиваль незалежного кіно. Проводиться щороку у Парк-Сіті, штат Юта, США. Організатором кінофестивалю є Інститут Санденса (Sundance Institute), який було засновано 1981 року актором Робертом Редфордом і групою його друзів і однодумців для створення умов становлення незалежного американського кіно. Подія вважається однією з найпрестижніших у галузі незалежного та авторського кіно.

Кінофестиваль названо на честь персонажа, якого зіграв Роберт Редфорд у фільмі "Буч Кессіді і Санденс Кід".

Нагадаємо, фільм "Номери" за п'єсою Олега Сенцова покажуть на Берлінському кінофестивалі. 

Відео Кінострічка української режисерки здобула престижну нагороду в США

Документальна робота режисерки Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин" здобула перемогу за найкращу режисуру на конкурсі незалежного кіно "Санденс". Його проводять щороку у штаті Юта. Фільм Цілик - це історія реальної багатодітної сім’ї, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де вже шостий рік тривають бойові дії.  

Кінострічка української режисерки здобула престижну нагороду в США

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції