Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська письменниця стала першою лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу

Цього року Україна вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу.

Українська письменниця Галина Шиян стала першою лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) за роман "За спиною". Про це повідомляє PEN Ukraine. 

Роман вийшов навесні у видавництві “Фабула”. У ньому йдеться про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилося, коли її хлопцеві прийшла повістка в армію. Війна підштовхне героїню до переоцінення власних цінностей та ухвалення непростих рішень.

Гаська Шиян
fabulabook.com
Галина Шиян

“Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст, – йдеться у висновку членів Українського журі Премії. – Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики “десь там на дикому Сході” у тривожну рубрику “тут, у нашій спільній Європі”. Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців.

Гаська Шиян переконливо нагадує: інший світ, світ насильства і смерті, ран і каліцтва, молодих удів і військових шпиталів – зовсім поруч, і ніхто з нас не знає, коли доведеться переступити межу, яка їх розділяє. Сучасне життя, просочене технологіями і переповнене інформацією, аж ніяк не є стабільнішим і безпечнішим, ніж у минулі віки, а людина – аж ніяк не кращою. Проте, як і завжди, є люди, що здатні зрозуміти і допомогти.

Роман “За спиною” – про сучасну Україну, але не лише про неї. Він – про наш псевдобезпечний сучасний світ, який є всуціль крихким, починаючи від сім’ї, і закінчуючи суспільствами, державами, глобальними інституціями”, - йдеться у повідомленні. 

Галина Шиян роман За спиною
fabulabook.com

Галина (Гаська) Шиян — львівська перекладачка та письменниця. 2014 року у "Видавництві Старого Лева" вийшов друком дебютний роман Hunt, doctor, Hunt!

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року. 

Над визначенням лауреата від України цього року працювало журі у складі: письменника, президента Українського ПЕН Андрія Куркова (голова журі), директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, літературознавиці, перекладачки, віце-президентки Українського ПЕН Олі Гнатюк, письменника, перекладача, літературознавця Остапа Сливинського та перекладачки, журналістки, радіоведучої Ірини Славінської.

Нагадаємо, у Мистецькому Арсеналі стартував IX Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", який триватиме від 22 до 26 травня 2019 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції