Українське видавництво заявляє про отримання погроз через дитячу книжку про різноманітність сімей

У рамках Форуму видавців була вимушено скасована одна із презентацій.

Українське видавництво "Видавництво" заявило про отримання низки погроз від напіванонімних осіб, які "начебто виступають від імені декількох регіональних львівських громадських організацій". Вони планують не допустити проведення презентації дитячої книжки "Майя та її мами" Лариси Денисенко на Форумі видавців у Львові.

"Погрози висловлені як нашому "Видавництву", так і особисто адвокату, правозахисниці, письменниці й посланниці доброї волі ООН в Україні Ларисі Денисенко, яка є і нашою авторкою", - зазначено у заяві.

майя та її мами

Видавці розповіли, що погрози "адресуються через той факт, що у головної героїні книги – Майї, дві мами, і це на думку агресорів – "прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувалися в українських родинах".

У "Видавництві" зауважили, що книжка Денисенко розповідає про 17 розмаїтих типів родини, і саме вона стала першим дитячим виданням в історії української літератури, через яке авторці і видавцям погрожують.

У зв'язку з обставинами видавці безкоштовно виклали книжку в Мережу та скасували одну із презентацій - 15 вересня, оскільки не хочуть ризикувати безпекою дітей.

Тим часом організатори "Форуму видавців" заявили, що лист із погрозами від "зареєстрованих в Україні неформальних громадських організацій" надійшов на адресу начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки і з копією на ГО "Форум видавців".

Вже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові (організатор ГО "Форум видавців") повідомляють нам про...

Posted by Форум Видавців on Monday, September 11, 2017

Вони наголосили, що підписанти "за допомогою шантажу та погроз намагаються тиснути на нас і запроваджувати цензуру", та просять правоохоронців допомогти у вирішенні ситуації. Самих представників громадських організацій запрошено до круглого столу. 

Залиште свій коментар