Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українських поетів Костенко, Драча та Тичину висували на Нобелівську премію 50 років тому

Серед кандидатів того року був і автор трилогії “Володар перснів” Джон Рональд Руел Толкін.

Українських поетів Павла Тичину, Івана Драча, Ліну Костенко висували на Нобелівську премію з літератури 1967 року.

Їхні імена знайшли в архівних документах, які 2 січня оприлюднила Шведська академія наук, повідомляє Читомо.

Про це стало відомо тільки зараз, оскільки списки номінантів на Нобелівську премію традиційно тримаються в секреті 50 років.

Висував усіх кандидатів з України Омелян Пріцак — українсько-американський історик, сходознавець, мовознавець та випускник історичного факультету Львівського університету (1940). Пріцак – учень сходознавця Агатангела Кримського, який навчався у Берлінському та Геттінгенському університетах. Доктор філософіїї, професор Геттінгенського і Гарвардського університетів.

Зазначається, що стати Нобелівським лауреатом із літератури міг Павло Тичина у 1966 році, але його заявку було відхилено за “недоречність і несвоєчасність”.

Всього в оприлюдненому списку вказані 70 письменників, висунутих на премію.

архівні документи
Читомо

Претендентами на Нобелівську премію з літератури в 1967 році, крім Тичини, Драча, Костенко, були Хорхе Луїс Борхес, Семюель Беккет, Пабло Неруда, Костянтин Паустовський та інші. Серед кандидатів також був автор трилогії “Володар перснів” Джон Рональд Руел Толкін.

Нагадується, що у підсумку переможцем став письменник з Гватемали Мігель Анхель Астуріас “за яскраве творче досягнення, в основі якого лежить інтерес до звичаїв і традицій індіанців Латинської Америки”.

Нагадаємо, 5 жовтня, оголосили ім'я лауреата Нобелівської премії з літератури за 2017 рік. Ним став британський письменник японського походження Кадзуо Ісіґуро. "У романах великої емоційної сили розкрив безодню під нашим ілюзорним сприйняттям зв'язку зі світом", - йдеться у поясненні Шведської академії.

ВідеоНобелівську премію і мільйон доларів отримав британський письменник японського походження

Залиште свій коментар

Вибір редакції