Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українською вийде книжка про світ патогенів для дітей "Воно заразне" Дженніфер Ґарді. Уривок

Книжка вийде у квітні.

В українському перекладі вийде книжка для дітей про світ патогенів та мікроби "Воно заразне" Дженніфер Ґарді, повідомляє пресслужба видавництва Vivat.

Дженніфер Ґарді — докторка наук, старша наукова співробітниця Центру боротьби з хворобами Британської Колумбії і доцентка Школи населення та громадського здоров’я, яка входить до складу Університету Британської Колумбії.

Дженніфер проживає у канадському місті Ванкувер з одним музикою, численними тваринами і незліченною кількістю мікробів. Викладає, читає публічні лекції, проводить наукові дослідження, а ще бере участь у створенні документальних фільмів для телеканалів CBC і Discovery Channel Canada.

"Воно заразне"
vivat-book.com.ua

***

Уривок

Мене звати Дженніфер, і я обожнюю патогени. Ні, справді обожнюю! Та перш ніж ти назвеш мене дещо дивакуватою (хоча це правда), зазначу, що я ненавиджу хворіти й почуватися так, наче на мою голову тільки-но звалилося піаніно. Мені до вподоби вивчати химерний світ мікробів і з’ясовувати, чому і як вони спричинюють наші недуги.

Я епідеміологічний детектив, тож усі мої розслідування пов’язані з епідеміями інфекційних хвороб. Вивчати бактерії, віруси та інші крихітні організми, через яких ми хворіємо, я почала понад п’ятнадцять років тому: мені кортіло збагнути, чому вони такі небезпечні, у який спосіб передаються від однієї людини до іншої і що нам допоможе зберегти здоров’я.

"Воно заразне"
vivat-book.com.ua

Аби з’ясувати, що сталося, я збираю докази — тобто проводжу опитування, роблю аналізи ДНК, знімаю відбитки, точнісінько як криміналісти. Утім, є й деякі відмінності.

Я не допитую злочинців. Натомість спілкуюся з хворими.
А щодо відбитків — мені не потрібні справжні відбитки пальців, я працюю лише з відбитками ДНК. Та й ДНК досліджую не людські, а ті, що належать вірусам, як-от грипу, кору і туберкульозу.

"Воно заразне"
vivat-book.com.ua

У цій книжці я зібрала деякі цікавинки, про які дізналася в процесі роботи: від пудингу, що вплинув на формування цілої наукової галузі від паразита, через якого можна з глузду з’їхати до того дядька, який вихилив цілу колбу бактерій лише заради того, щоби довести свою думку (а заразом здобути Нобелівську премію!)

Ти побачиш, до яких хитрощів удаються патогени, щоби спричинити в нас ту чи іншу недугу, і яким чином нам завжди вдається випереджати їх.

А ще довідаєшся, як патогени змінюють перебіг історії, впливаючи геть на все, від нашої ДНК до каналізації, що пролягає під вулицями.

Нагадаємо, вийде дебютна книжка для дітей "Чарівна симфонія" відомого американського письменника Дена Брауна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції