Українською вийде збірка публічних лекцій Хорхе Луїса Борхеса

Українською вийде збірка публічних лекцій Хорхе Луїса Борхеса

Фото: www.irishtimes.com

Наприкінці липня збірку можна буде придбати у книгарнях.

Вперше українською вийде збірка публічних лекцій "Сім вечорів" Хорхе Луїса Борхеса у перекладі Сергія Борщевського. Йдеться на сайті "Видавництво Анетти Антоненко". 

Збірка входить до ексклюзивної колекції вибраної есеїстики Writers on Writing, у якій подано сім публічних лекцій геніального письменника.

Борхес - один із зачинателів нової латиноамериканської літератури розмірковує про мистецтво літератури та книги, про поезію і прозу, про природу уяви, сну і мислення, про філософську систему буддизму і кабали, аналізує філософські проблеми людської історії та, насамкінець, свою сліпоту і життя з нею.

Фото: anetta-publishers.com

Цю книжку варто прочитати, тому що автор не просто собі міркує про ті чи інші речі, він зливається зі своїми думками і з самими темами.

Наприклад, у першій лекції Борхес міркує про "Божественну комедію" Данте Аліг’єрі. І його висловлення дають можливість зрозуміти не так Данте, як самого Борхеса, його природу і особистість.

Хорхе Луїс Борхес - аргентинський прозаїк, поет, публіцист, один із найвизначніших письменників XX століття.

1919 року в журналі "Греція" був опублікований перший вірш Борхеса. 1921 року повернувся до Аргентини, де видав кілька поетичних збірок.

1930 року полишив поезію й взявся за прозові жанри. У цей час виходять "Всесвітня історія безчестя" (1935), "Історія вічності" (1936), "Вимисли" (1944), "Алеф" (1949), "Нові розслідування" (1952), "Повідомлення Броуді" (1970), "Книга піску" (1975). На початку 50-х років знову повернувся до поезії.

У 1930 році познайомився з письменником Адольфо Бйой Касаресом, який став співавтором багатьох творів: "Шість головоломок для дона Ісидро Пароді" (1942), "Хроніки Бустоса Домека" (1967), "Нові оповідання Бустоса Домека" (1977) та ін. У 1955 році став членом Аргентинської академії письменства.

У 60-х роках під час подорожей Європою та Америкою виступав із лекціями, що опісля були опубліковані під назвою "Сім вечорів" (1980). У 1955–1973 роках був призначений директором Національної бібліотеки Аргентини.

Лауреат Премії Сервантеса, міжнародної літературної премії Форментор, Єрусалимської премії, Національної літературної премії Аргентини, Премії Альфонсо Реєса та ін.

Нагадаємо,  п'ять найкращих книжок літа, які варто прочитати у відпустці. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація