Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від хіп-хопу до фанку: як українські музиканти переосмислювали вірші Шевченка

Сьогодні Україна відзначає 203 річницю з дня народження поета й художника.

Напередодні 9 березня, коли в Україні починають відзначати Шевченківські дні, український рок-музикант Тарас Чубай випустив фанк-рок версію пісні "Реве та стогне" - The Mighty Dnieper. Цей початок романтичної поеми "Причинна" Шевченка ми звикли чути у серйозному й пафосному виконанні, яке примушує вкриватися шкіру сиротами.

Проте Чубай інтерпретував відомі рядки на свій лад: оновивши звучання культового вірша, обрамивши його блюзово-фанковим звучанням. Мимоволі починаєш пританцьовувати.

 

Ми вирішили пригадати ще кілька цікавих версій пісень на Шевченкові вірші.

Зокрема, у 2007 році група D.Lemma випустила свою rnb-версію пісні "Думи мої, думи": естетика хіп-хопу з традиційним мішкуватим одягом, хрестами на шиї, брейк-данс та, звісно, вірш Кобзаря. 

Однією з найвідоміших сучасних пісень на рядки культового поета є "Суботів" від рок-групи "Кому вниз". Саму поезію "Стоїть в селі Суботові" вважають епілогом до одного з головних творів Шевченка - поеми "Великий льох". Вона є саркастичною критикою рішення Богдана Хмельницького про перехід України під протекторат Московії. 

"Мені однаково" поклав на музику "Скрябін". Андрій Кузьменко у композиції речитативом начитує цей вірш, що входить до шевченкового циклу "В казематі": його поет писав, будучи в ув'язненні.

А ось уже "Мертвий півень" у грайливій формі подав "Садок вишневий коло хати" - такий собі саундтрек сучасних вечорниць.

Загалом вірші Шевченка є популярним матеріалом для пісень сучасних виконавців. І це неабиякий виклик для кожного митця знайти свій підхід - оригінальний і не заїжджений - до культових рядків.

Також на нашому сайті ви можете пройти тест на знання пам'ятників Кобзарю у світі. До речі, ви знали, що лише із 1990-х років поета почали зображувати у скульптурі в молодому віці? До цього традиційним скульптурним зображенням Шевченка була його постать в кожусі та шапці, хоча загалом в житті йому був не властивий цей стиль одягу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції