Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вийде нова книжка "Смерть Камю" біографа Джованні Кателлі

2011 року Джованні Кателлі у газеті Corriere della Sera вперше опублікував свою теорію про вбивство нобелівського лауреата радянськими шпигунами.

Італійський біограф Альберта Камю Джованні Кателлі розширив свої дослідження в новій книжці "Смерть Камю", повідомляє theguardian.com.

Джованні Кателлі посилається на записи чеського поета та перекладача Яна Забрана, який припускав, що смерть Камю не була випадковістю. 

У книжці "Смерть Камю" Джованні Кателлі припускає, що шпигуни КДБ вбили Камю за антирадянську риторику. Наказ видав Дмитро Шепілов, міністр внутрішніх справ Радянського Союзу, як помсту за статтю Камю у французькій газеті Franc-Tireur опубліковану в березні 1957 року.

Камю загинув 4 січня 1960 року: його друг, що сидів за кермом авто, втратив контроль над машиною і на повній швидкості врізався у дерево. Кателлі стверджує, що аварію спричинив прихований пристрій, який підірвав колесо автомобіля.

Герберт Лоттман у біографії Камю 1978 року писав: "Аварія здавалася підлаштованою. Експерти були спантеличені тим, що це відбулось на великій ділянці прямої напівпорожньої дороги, дорога була вільна, жодних причин для аварії не виявили", — йдеться у повідомленні.

Камю публічно виступав проти дій радянських військ під час угорської революції 1956 року, а також публічно підтримав Бориса Пастернака, якого газети часто називали "антирадянським». Влада Франції не була зацікавлена в розслідувані, оскільки співпрацювала з радянськими службами КДБ. За офіційною версією Камю помер в автокатастрофі.

У рамках свого дослідження Кателлі говорив з вдовою Забрана, вивчав діяльність КДБ у Франції й підтвердив припущення Забрана, які він виклав у своїх щоденниках.

Нагадаємо, національна бібліотека Ізраїлю оприлюднила рукописи Франца Кафки.   

Залиште свій коментар

Вибір редакції