Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вийшла друком офіційна версія нового українського правопису

Книгу видало видавництво "Наукова думка".

У видавництві "Наукова думка" вийшла друком офіційна версія українського правопису в редакції 2019 року.

Про це повідомила пресслужба Інституту мовознавства ім. Потебні НАН Україні у Facebook.

Надрукувати авторизоване видання "Українського правопису" уповноважила видавництво "Наукова думка" своїм рішенням Правописна комісія. Нову редакцію ухвалила постанова Кабміну від 25 травня нинішнього року. 

Нова редакція подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.

Нагадаємо, 22 травня Кабмін схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису. У постанові уряду зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм. 

3 червня в Україні запрацював оновлений правопис. Остаточний текст редакції було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Від цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення. Оскільки передбачений перехідний період, то поки написання за старими нормами не вважатиметься помилкою. 

Відео Новий правопис: коли почне діяти і що зміниться в українській мові

З 3 червня запрацює оновлений правопис. Упроваджуватиметься він поступово. На ознайомлення й вивчення українці матимуть 5 років. Чи така вже страшна наша нова грамота – у сюжеті.  

Новий правопис: коли почне діяти і що зміниться в українській мові

Залиште свій коментар

Вибір редакції