Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військовий кореспондент ТСН.Тиждень Андрій Цаплієнко презентує у Києві роман-антиутопію "Стіна"

Читачів запрошують до книгарні "Є" на вулиці Лисенка, 3.

У п`ятницю, 8 червня, у київській книгарні "Є" відбудеться презентація книги одного з найвідоміших військових кореспондентів України Андрія Цаплієнка.

"Стіна" – саме таку назву має новий роман-антиутопія – розповідає про 2054 рік, про крах імперії та спробу вижити під її уламками, про спробу згадати минуле, щоб захистити майбутнє. Початок зустрічі о 18:30. Модерує письменник, кінодокументаліст Ілларіон Павлюк.

Книжка журналіста ТСН Андрія Цаплієнка "Стіна"_5

У фантастичному романі перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких упевнено торує прогресивний шлях розвитку, а інше — просто деградує. "Ідея роману "Стіна" почалася з того, що хтось з хлопців на фронті запитав: "А як воно буде? Війна рано чи пізно закінчиться, то що буде за 10 чи 20 років? ", – розповів Андрій Цаплієнко. – Звісно, це питання адресувалось не конкретно мені й не вимагало відповіді взагалі. Це радше були роздуми, запущені в Космос. Але я спроектував їх на себе. І оскільки час у відрядженнях є: дорога з Києва на фронт займає близько 10-12 годин туди і звідти, щотижня. У понеділок чи вівторок виїжджаємо, у п’ятницю повертаємося. Тобто до 20 годин в тиждень на написання книжки у мене було. І я, скориставшись цим вільним часом, почав моделювати ситуацію: що буде через 40 років, коли закінчиться війна. Ця тема поглинула мене, почали снитися сюжети майбутньої книжки. Наприклад, 12 розділ я повністю побачив уві сні: коли герой уявляє, як потрапляє в зруйновану Москву після розпаду Росії, що він бачить, з ким зустрічається і який код він раптово згадує (я справді бачив цифри цього коду). Найцікавіше, що ця вигадана реальність із кожною сторінкою тексту обростала матерією, я бачив перед собою модель світу, крутив її, вносив корективи. І потім несподівано зауважив, що створений мною світ вже живе своїм життям". 

Андрій Цаплієнко – журналіст, військовий кореспондент, письменник. Народився 1968 року у Харкові. З кінця 1990-х і дотепер працює військовим кореспондентом на українському телебаченні. Новини про події в багатьох "гарячих точках" планети українці отримували саме від нього. Близький Схід, Кавказ, Балкани, Африка, Латинська Америка – складно перерахувати географію його небезпечних подорожей. Від початку 2014-го висвітлює конфлікт на сході України. Автор кількох романів та публіцистичних творів. Роман "Стіна" – це дебют Андрія Цаплієнка у жанрі антиутопії, авторська спроба зазирнути в світ майбутнього. 

Адреса Книгарні "Є":
м. Київ
вул. Лисенка, 3,
м. "Золоті ворота".
Тел.: (044) 235 88 54.
Вхід вільний.

ВідеоНа "Книжковому Арсеналі" українців вчать любити книги

За опитуваннями, торік більше половина українців не прочитала жодної книги. А серед тих, що вважають себе читачами - кожен четвертий подолав лише одну книжку. На "Книжковому Арсеналі", який до кінця тижня проходить у Києві, журналісти знаходили відповіді на питання - чому українці мало читають і як це виправити. 

На "Книжковому Арсеналі" українців вчать любити книги

Залиште свій коментар

Вибір редакції