Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Європейська спільнота наукової фантастики присудила премію українській письменниці

2018 року її дебютний роман "Лазарус" вийшов у видавництві "КМ-букс".

Журналістка, письменниця Світлана Тараторіна отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики (The European Science Fiction Society), повідомляє Укрінформ.

"Для мене, як для фанатки жанру та авторки, це вкрай важлива нагорода. Це відзнака фендому. Свого часу "найкращий дебют" отримав поляк Роберт Вегнер чи фін Хану Раянаємі, вже добре знані й широко перекладені в Європі та англо-американському світі. Моя мрія — привезти колись Єврокон до України. Такі події не тільки підвищують статус жанру, привертають до нього увагу, а й сприяють контактам з фанатами та авторами з інших країн", – розповідає Світлана Тараторіна.

Світлана Тараторіна — журналістка, переможниця конкурсів фантастичних оповідань від літературного об’єднання "Зоряна фортеця" і журналу "Стос". 2018 року її дебютний роман "Лазарус" вийшов у видавництві "КМ-букс".

Світлана Тараторіна
rosavachitdiary.blogspot.com

Європейське товариство наукової фантастики (European Science Fiction Society, ESFS) — недержавна неінкорпорована міжнародна організація (не має статусу юридичної особи).

Організація створена 1972 року, зареєстрована в Італії і має штаб-квартиру в Генуї. Питання про формалізацію товариства порушувалося ще на першому "Євроконі" у Трієсті 1972 року, але європейські письменники й любителі фантастики вирішили, що в цьому немає необхідності. Товариство, починаючи від року заснування, нагороджує у декількох номінаціях своїми нагородами ESFS Awards, яка включає Hall of Fame Awards, Achievement Awards, Chrysalis Award.

Торік до списку претендентів на здобуття нагороди потрапили українці: Сергій Жадан, Ігор Баранько, Юрій Шевела, Сергій Легеза, Олексій Жупанський, Володимир Рутківський, а Ярина Каторож стала однією з лауреаток.

Нагадаємо, відомий американський письменник-фантаст Джордж Мартін отримав премію Irish Book Awards. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції