Брак сну формує «націю зомбі»

Рассел Фостер попереджає: брак сну матиме тяжкі наслідки не лише для здоров'я окремої людини, але й для економічного потенціалу цілих держав.

Брак сну в розвинених економіках може призвести до виникнення „нації зомбі”. Учені побоюються, що брак сну може підірвати можливості західного суспільства в розвитку наступного покоління технологій.

Через збільшення кількості дешевих робочих рук у таких країнах, як Китай, для Заходу стає важливіше здатність до інновацій.

7 червня відомий хронобіолог Рассел Фостер повідомив на науковому фестивалі в Челтнемі, що на „націю зомбі” може очікувати економічна катастрофа.

„Якби ми мали таку можливість, то ми б, скоріше, витратили додаткові години на сон, ніж на щось інше... Симптоми браку сну варіюються від збільшення ваги до дратівливості, галюцинацій, депресії,” – відмітив професор Рассел Фостер із Оксфордського університету.

„На фоні поширення електричного освітлення, функціонування 24 години на добу та роботи в нічну зміну ми, щоб не засинати, скоро можемо почати вживати лікарські препарати, а не кофеїн або амфетаміни,” – припустив професор Фостер.

Він мав на увазі, що збройні сили вже використовують препарат під назвою модафініл, щоб не спати протягом кількох днів.

„Проблема полягає в тому, що вкорочений сон напряму шкодить тим мозковим механізмам, які визначають здатність нашого мозку до інновацій,” – повідомив професор нейробіології, що вивчає добові цикли.

„У розвинених економіках спостерігаються дві протилежні тенденції, – підкреслив він. – По-перше, збільшення робочого дня та функціонування протягом 24 годин 7 днів на тиждень скорочують сукупну тривалість сну. По-друге, занепад виробництва вимагає від нас здатності до інновацій та розв’язання проблем. Ці дві тенденції, на жаль, ось-ось зіткнуться.”

За оцінками вчених, на початку 1900-их люди спали більше 9 годин. У 1960-их вони спали більше 8 годин. А зараз ми спимо близько 6 годин.

Професор Фостер протягом багатьох років закликає звернути увагу на те, що сучасне суспільство позбавляє нас сну, шкодить нашим розумовим здібностям, пам'яті, здоров’ю, а також піддає нас великому ризику нещасних випадків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: