Британцям пересаджують органи наркоманів

Три відсотки органів, пересаджених у Британії за останні 5 років, надійшли від донорів, що коли-небудь вживали наркотики. Деякі з них померли від передозування.

Наркомани частіше бувають заражені гепатитом або ВІЛ. Хоча органи при пересадці проходять перевірку, все одно зберігається ризик передачі інфекції, не виявленої при аналізах. Якість органів також може виявитися гірше, і це підвищує ризик ускладнень, пише The Daily Telegraph.

донорство
Законодавців закликають дозволити пересадку органів від померлих пацієнтів за замовчанням
Цифри, представлені управлінням по трансплантації органів, показують, що з квітня 2002 по березень 2007 року 450 органів було взято у донорів, що коли-небудь вживали наркотики, зокрема у людей, залежних від виписаних по рецепту ліків, від антинаркотичних засобів і заборонених наркотиків.

У 14 випадках донори померли від передозування наркотиками. 10 сердець пересадили від людей, які страждали на серцеві захворювання або у яких були зафіксовані випадки зупинки серця.

Зі 450 використаних органів у 212 випадках була пересаджена нирка, у 126 – печінка і в 39 – серце. Всього за вказаний період пересадили 14261 орган, зокрема 833 серця.

Один з хірургів, фахівців з трансплантації, відзначає, що лікарі знаходяться "у відчайдушному становищі": вони не можуть знайти достатню кількість донорів, і тому використовують навіть ті органи, від яких в інших випадках відмовились би.

Інформація, що з'явилася, знову підсилила заклики змінити законодавство і дозволити пересадку органів померлих, навіть без спеціального дозволу. Виняток мають становити лише ті, хто навмисно написав відмову.

Головний медичний фахівець Великобританії, сер Лайам Дональдсон звернувся із закликом внести дану зміну до законодавства. Міністерство охорони здоров'я призначило спеціальну комісію, щоб розглянути його пропозицію.

"Ми попросили комісію по жертвуванню органами вивчити питання про згоду по замовчуванню," - підтвердив офіційний представник міністерства охорони здоров'я.

Фонд British Heart Foundation підтримує ідею про те, що необхідно вважати, що кожен громадянин за умовчанням згоден на передачу органів після смерті. Глава управління по трансплантації Кріс Раджів заявив, що лікарі вивчають історії хвороби всіх донорів, щоб встановити, чи підходять органи для трансплантації.

Тим часом, стало відомо, що одна печінка була пересаджена від донора, померлого від передозування парацетамолом, що завдає серйозної шкоди цьому органу. Прес-секретар управління з пересадки підтвердив інформацію.

"База даних свідчить, що у нього була зупинка серця, але невідомо, коли це було. Печінка була пересаджена, оскільки операція потрібна негайно. Інших органів у цього донора не брали – в основному через вживання ним наркотиків," - додав він.

Хірург Нейді Хакім, що відповідає за пересадку органів у лікарні Хаммерсміт у Західному Лондоні, повідомив, що його управління звичайно не використовує органи наркоманів. Утім, часто винити лікарів і пацієнтів у тому, що приймають органи в подібних обставинах, неможливо – часто у них просто немає вибору.

"Ми у відчайдушному становищі. 10-15 років тому ми діяли набагато обережніше, тому що було більше донорів. Крім того, донори стають все старші. Чим старший орган, тим більше проблем із ним виникне. Зазвичай, ми не використовуємо органи наркоманів," - запевняє він.

Групи, що представляють інтереси пацієнтів, відзначають, що найчастіше у людини, яка потребує пересадки, немає вибору. Глава організації National Kidney Federation Тім Стетем заявив: "Якщо це дозволяє продовжити життя, то не може бути жодних питань до органів, які не ідеальні на 100%".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: