Чи можна в Києві пити воду з-під крана: відповідь дали у незалежній лабораторії

Чи можна в Києві пити воду з-під крана: відповідь дали у незалежній лабораторії

Фото: www.pexels.com/pixabay

Перевірити якість своєї води може кожен, це в середньому коштує 500 гривень.

У "Київводоканалі" обіцяли - воду з-під крана пити безпечно для здоров'я. Бо вона проходить усі необхідні стадії очищення. Тому "Сніданок" вирішив провести власне розслідування.

Які результати дослідження київської води ми отримали в незалежній лабораторії, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1" за 16 серпня.

Киянка Катерина живе в самому центрі столиці. Воду з-під крана не п’є.

"Я завжди купую бутильовану воду, очищену біля власного будинку. Адже мала одного разу негативний досвід. Я ризикнула набрала воду з-під крана в чайник, закип’ятила її, потім звісно випила і за кілька годин в мене почав боліти шлунок. Я дуже перелякалася, хотіла навіть звернутися до лікаря, але, слава Богу, за пару днів все минуло", - розповідає киянка.

Саме воду з крана нашої героїні ми і вирішили перевірити. Обрали для цього незалежну лабораторію. Забір води за найвимогливішими правилами проводить співробітниця лабораторії.

"Ми будемо відбирати дві проби води – це хімічний аналіз на 50 показників: там є жорсткість, важкі метали, залізо, нітрати амонію ... І також ми буде відбирати бактеорологічний аналіз води, там такі показники, як кишкова паличка, мікробне число", - каже хімік лабораторії УкрХімАналіз Юлія Чеканова.

Воду спочатку кілька хвилин зливають, а потім обдають полум’ям кран, якщо якась бактерія там на кранику є, то вона загине.

Після забору воду переливають до спеціальної тари для транспортування

Для бактеріологічного аналізу є стерильна тара, є сумка-холодильник з льодом. Це для того, щоб по дорозі до лабораторії бактерії не розмножилися.

Далі вода прямує до незалежної лабораторії, там протягом семи днів її будуть досліджувати.

А якість неабияк важлива, каже дієтологиня Ольга Алексєєва: "Вода є джерелом таких корисних елементів, як і їжа. Це, наприклад, і йод, залізо, магній, кальцій, мідь. Є небезпечним, як їх надлишок, так і недостача".

Про результати перевірки води з-під крана у незалежній лабораторії розкаже хімік лабораторії УкрХімАналіз Юлія Чеканова.

"Ми відібрали воду на хімічний та бактеріологічний аналіз, провели його в лабораторії. Хімічний аналіз робився на 50 показників: серед них залізо, нітрати, амоній, жорсткість, важкі метали. Перевищень не виявлено, вода відповідає нормам, можна пити", - зазначає вона.

Експертка наголошує, специфічний запах чи смак можуть бути і в придатній для пиття води. Куди небезпечнішим є наявність бактерій чи перевищення хімічних показників, яких не видно неозброєним оком.

Перевірити якість своєї води може кожен, навіть зі свердловини чи криниці в дворі, з будь-якої області України. Це в середньому коштує 500 гривень. Вимоги до забору води: чиста скляна тара, бажано простерилізована, щільно заповнена, аби не було місця для повітря. Середній об'єм півтора-три літри. І вже за кілька днів ви точно знатимете, чи придатна ваша вода для вживання.

Чи можна в Києві пити воду з-під крана: експеримент "Сніданку"

Чи можна в Києві пити воду з-під крана: експеримент "Сніданку"

Повʼязані теми:

Наступна публікація