12 людей стали заручниками в Ірані

На південному сході Ірану озброєні бойовики утримують в заручниках 12 людей. Нападники пов'язані з "Аль-Каїдою".

Белуджистан
BBC
Провінція Систан і Белуджистан є однією з найбільш неспокійних у Ірані.
Озброєні бойовики в неділю заблокували одну з доріг на південному сході Ірану, обстріляли автомобілі та захопили в заручники близько 30 людей.

Про це повідомляється з посиланням на агентство ISNA. 

За його даними, інцидент стався в провінції Систан і Белуджистан на стику кордонів Ірану, Пакистану і Афганістану, де часто відбуваються зіткнення між органами безпеки й бандитськими угрупованнями.
 
За попередніми даними, бойовики утримують заручників в передмістях міста Чабахар. Це місце вже оточила поліція.

Наразі відомо, що бойовики звільнили заручників, які сповідують суннітський іслам. 

Про це повідомило іранське інформагентство Фарс із посиланням на неназваного представника спецслужб вказаної провінції. 

"Бандити поставили заручникам питання, сунніти вони або шиїти, тих, хто був суннітамі, вони звільнили, шиїти ж, як і раніше залишаються заручниками", - сказав співрозмовник агентства. За його словами, звільнено 13 суннітів. 

"Злочинці своїми діями ставлять мету розпалити релігійний фанатизм", - вважає співробітник іранських спецслужб.
 
У провінції Систан і Белуджистан Ірану більшість населення складають сунніти.

Про вимоги викрадачів і громадянство заручників наразі нічого не відомо.

За останньою інформацією, заручників захопили бойовики угруповання "Джундалла", яке діє на сході Ірану та має зв'язки з "Аль-Каїдою". За уточненими даними, зараз бойовики організації утримують 12 заручників.

Про це повідомив керівник прес-служби Сил охорони правопорядку Ірану Мехді Ахмаді. 

"Озброєні бандити, що мають зв'язки з Абдольмалеком Рігі, головою терористичного угруповання "Джундалла", в неділю (у провінції Систан і Белуджистан) обстріляли вісім автомобілів, що проїжджали поруч, і захопили в заручники 12 пасажирів і водіїв цих машин", - сказав він. 

За його словами, інцидент стався в 40 кілометрах від кордону з Пакистаном на трасі Чахарбах-Іраншахр. 

"Всі заручники живі, бандити перевезли їх на територію Пакистану. Правоохоронні органи Ірану продовжують вживати заходам зі звільнення заручників і захоплення бандитів", - цитує слова Ахмаді інформагентство Фарс. 

Південний схід Ірану є найбільш криміногенним районом в країні. Через провінції Систан і Белуджистан та Керман проходить транзит наркотиків із сусіднього Афганістану. В ході операцій по захопленню наркоторговців регулярно гинуть співробітники іранських правоохоронних органів, а також самі злочинці. Проте більшість наркокур'єрів спецслужби Ірану заарештовують, конфіскуючи при цьому великі партії наркотиків і зброю. 

Крім того, в Систані і Белуджистані (на кордоні з Пакистаном і Афганістаном), діють бойовики суннітського екстремістського угруповання "Джундалла", що має зв'язки з міжнародною терористичною мережею "Аль-Каїда". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: