70 кримінальних справ за держзакупівлі

Органи прокуратури за результатами перевірок у сфері державних закупівель порушили понад 70 кримінальних справ.

Гроші
Архів
Однією з головних причин масових порушень у сфері держзакупівлі експерти вважають недосконале законодавство.
Органи прокуратури за результатами перевірок додержання вимог законодавства у сфері державних закупівель порушили понад 70 кримінальних справ, з яких 8 спрямовано до суду. Такі дані було оприлюднено на черговому засіданні робочої групи з питань перевірки і забезпечення додержання вимог актів законодавства у сфері державних закупівель, яке відбулося під головуванням заступника Генерального прокурора України Тетяни Корнякової.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України, у засіданні взяли участь представники Секретаріату президента України, Мінфіну, Мінекономіки, МВС, ДПА, СБУ, ГоловКРУ, Антимонопольного комітету, Держказначейства та народні депутати України.

Як повідомили учасники робочої групи, попередні результати перевірок засвідчили, що порушення законодавства у цій сфері є різноманітними і носять системний характер. Зокрема, нерідко закупівлі здійснюються без проведення передбачених законодавством тендерів, без оприлюднення інформацій про їх проведення та результатів в інформаційній системі у мережі Інтернет; до участі у закупівлі допускаються суб’єкти господарювання без наявності ліцензій на здійснення певного виду діяльності, закупівлі проводяться у одного учасника без отримання висновку Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель, невірно визначається предмет закупівлі, фальсифікується тендерна документація, неправильно обирається процедура закупівлі. Крім того, після проведення тендерів неправомірно збільшуються витрати на придбання товарів, робіт і послуг тощо.

Вже на сьогодні Генеральною прокуратурою України внесено приписи до Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель та Тендерної палати України. Крім того, керівнику «Європейське консалтингове агентство», яке надає послуги з присвоєння кодів замовникам торгів у мережі Інтернет та публікації інформації стосовно державних закупівель і їх результатів, внесено припис з вимогою усунути тяганину у вирішенні організаційних та процедурних питань, які створюють штучні перешкоди для замовників при проведенні торгів.

Загалом, за результатами перевірок, органи прокуратури порушили понад 70 кримінальних справ, з яких 8 спрямовано до суду. Внесено майже 300 приписів та подань, складено 5 протоколів про вчинення винними особами корупційних діянь.

Водночас робоча група встановила, що складну ситуацію на ринку держзакупівель зумовлено недосконалістю Закону, який регламентує процедуру тендерних закупівель. Визначений ним порядок є складним, непрозорим та неефективним, а державні органи фактично позбавлені впливу на організацію держзакупівель, наголошувалося на засіданні робочої групи з питань перевірки і забезпечення додержання вимог актів законодавства у сфері державних закупівель.

Члени робочої групи наголосили на необхідності невідкладно посилити державний контроль у цій сфері та внести відповідні зміни до законодавства.

Учасникам наради запропоновано надати до 25 вересня ц.р. ґрунтовну інформацію щодо проведеної роботи та пропозиції з удосконалення механізму державних закупівель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: