700 російських зеків порізали собі вени та вивісили з вікон закривавлені простирадла

Дата публікації
Перегляди
6731
Поділитись:
WhatsApp
Viber
700 російських зеків порізали собі вени та вивісили з вікон закривавлені простирадла

Сотні в'язнів вирішили скалічити себе, доки цього не зробив начальник колонії / Фото: gulagu.net

Ув'язнені протестують проти повернення до керівництва колонією офіцера, звинуваченого раніше в жорстоких масових побиттях зеків.

Засуджені виправної колонії № 3 в місті Льгові Курської області масово порізали вени через загрозу помсти з боку новопризначеного начальника установи Юрія Бушина, знятого раніше з посади у зв'язку з кримінальною справою про побиття ув'язнених. Про це повідомив правозахисник Володимир Осечкін.

"Протести ув'язнених почалися після повернення на свою посаду відстороненого раніше після скарг ув'язнених на побиття полковника Бушина. До цих пір в колонії перебувають ті, хто давав свідчення проти нього в 2005 році", - пояснив ситуацію Осечкин.

"Про те, що трапилося, нам повідомили родичі засуджених. За їх словами, мова йде про сотні ув'язнених. Ті з них, хто перебуває в дуже важкому стані, доставлені на "швидкій допомозі" в місцеву лікарню. Комусь надано допомогу на місці. Більшість досі не отримали медичної допомоги", - розповів правозахисник.

На сайті його проекту опубліковані фотографії деяких засуджених. Там повідомляється про 700 випадків спроби суїциду в колонії.

Полковник Юрій Бушин очолював льговску колонію сім років тому, коли там стався масовий бунт ув'язнених. У ніч на 27 червня 2005 року на знак протесту проти знущань та побиття близько 800 засуджених завдали собі каліцтва і відмовилися від їжі. Прокуратура провела перевірку, і факти жорстокого поводження з ув'язненими підтвердилися. Крім того, з'ясувалося, що в колонії не дотримувалася норма житлової площі, а скарги засуджених в прокуратуру просто знищувалися.

За підсумками перевірки з посади був відсторонений начальник колонії Юрій Бушин. Його заступнику Владиславу Двоеносову і старшому інспектору Віктору Реутову було пред'явлено звинувачення в перевищенні посадових повноважень.

Події викликали резонанс у ЗМІ. Бушин, який керував установою в той період, був переведений на посаду начальника курської виправної колонії-поселення № 8. 5 березня 2012 Бушин знову був призначений начальником ІК-3.

У регіональному управлінні УФСІН заявляють, що не бачать причин обурення в'язнів призначенням полковника на стару посаду. "Вони повідомили, що засуджені вимагають, щоб Бушин покинув свою посаду, але вимоги свої ніякими аргументами не підкріплюють", - відзначив представник курського УФСІН.

Керівник курського УФСІН Володимир Михайлов повідомив родичам засуджених, що у зв'язку з інцидентом в установі буде проведена перевірка. УФСІН поки не має інформації про точну кількість засуджених, які заподіяли собі каліцтва, проте, за словами Цибульського, це однозначно не вся колонія (близько тисячі чоловік), як заявляють родичі засуджених.

Однак представник батьківського комітету засуджених ІК-3 Валентина Коротєєва, з посиланням на інформацією родичів зеків повідомила, що як мінімум чотирьох чоловіків вивезли за межі колонії у важкому стані і відправили до лікарні.

"Вони вивішують з вікон закривавлені простирадла і кричать, щоб їх не кидали. Дивитися на це, звичайно, страшно. Зараз поблизу колонії зібралося близько 150 родичів", - сказала Коротєєва.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6731
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація