Анархістів підозрюють у підриві

Журналісти встановили, кого затримали за ймовірну причетність до підриву "Невського експресу".

Затримані напередодні ліворадикали, яких перевіряють на причетність до підриву "Невського експресу", є активістами "Пітерської ліги анархістів" Андрієм Калєновим і Денисом Зеленюком, пише газета "Комерсант".

За даними видання, 18 серпня суд Маловішерського району Новгородської області по клопотанню Генпрокуратури санкціонував їх арешт на десять діб - до пред'явлення ним звинувачення.

Суд мотивував своє рішення тим, що затримані належать до ультрарадикальної організації, не працюють і не мають постійного місця проживання. Крім того, раніше вони притягувалися до кримінальної відповідальності - Калєнов за зберігання боєприпасів, а Зеленюк за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Андрій Калєнов неодноразово був у Новгородській області, беручи участь в розкопках на місцях боїв. За словами молодої людини, він збирав спорядження для подальшої реконструкції боїв, проте, за даними оперативників, Калєнов здобував зброю і боєприпаси.

Більш того, 13 серпня, в день підриву потягу, анархіст сказав своїм друзям, що їде на чергові розкопки в Новгородську область.

Аварія
Lenta.ru
Аварія "Невського експресу" сталася 13 серпня.
Газета "Час новин" уточнює, що Калєнову - 29 років, а Зеленюку - 22 роки. 17 серпня електричками вони прямували на форум "Асоціації руху анархістів" до Ярославля.

Під час обшуку в петербурзькій квартирі Андрія Калєнова вилучили фрагменти вогнепальної зброї, патрони і речовину, схожу на вибухівку.

Крім того, за даними "Комерсанта", в місті Чудово Новгородської області співробітники УФСБ затримали уродженця Чечні 25-річного Хасана Дідігова. У його квартирі також був проведений обшук.

Оперативники не виключають, що молода людина могла бути пов'язана з невідомим кавказцем, якого підозрюють в здійсненні теракту. Раніше Дідігов отримав умовний термін за „поножовщику”, крім того, він не мав постійного місця роботи.

Разом з тим, один з членів оперативно-слідчої групи заявив, що всі затримані, швидше за все, опиняться непричетні до теракту.

Нагадаємо, раніше видання повідомило, що слідчі активно відпрацьовують саме "кавказький слід", оскільки місцеві таксисти дали опис чоловіка, очевидно, вихідця з однієї з північнокавказьких республік, який незадовго до теракту просив повозити його по окрузі.

У нього міг бути напарник, якого також розшукують. Оперативники також відпрацьовують на причетність до підриву праворадикальних організацій. Раніше було допитано керівництво ДПНІ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: