Аварія на японській АЕС

На АЕС острова Хонсю стався витік води, що містила невелику кількість небезпечної радіоактивної речовини.

Витік води з невеликою кількістю радіоактивної речовини стався на АЕС "Охі" на японському острові Хонсю в 320 кілометрах на захід від Токіо.

Про це повідомляється із посиланням на поширену у вівторок заяву компанії-оператора Kansai Electric Power.
 
Друга за величиною в Японії енергетична компанія Кansai Electric Power повідомила, що 3,4 тонни радіоактивної води витекло в понеділок увечері з першого енергоблока станції потужністю 1,175 мегават. Того ж вечора витік був зупинений, а рідина, що витекла, зібрана, говориться в заяві.
 
У документі наголошується, що до навколишнього середовища забруднена вода не потрапила. 

У зв'язку з інцидентом виробництво електроенергії на енергоблоці буде зупинене у вівторок до 23.00 за місцевим часом (17.00 за Києвом).
 
Оглянути пошкоджену ділянку планується в середу. Це буде зроблено о 0.30 за місцевим часом (18.30 за київським). Про терміни завершення робіт і запуску реактора не повідомляється. 

Всього на цій станції працюють чотири блоки загальною потужністю 4,7 мегават. 

Це вже не перший подібний інцидент в Японії. У липні після сильного землетрусу стався незначний витік радіоактивної речовини на найбільшій у Японії та світі АЕС "Касивадзакі-Каріва", якою керує компанія Tokyo Electric Power. Тоді атомну електростанцію довелося зупинити. 

Очікується, що на її ремонт знадобиться приблизно рік. Хоча, згідно висновку експертів МАГАТЕ, системи безпеки АЕС "Касивадзакі-Каріва" спрацювали під час землетрусу належним чином, інцидент з витоком радіоактивної води поставив під загрозу репутацію всієї індустрії японських атомних електростанцій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: