Австралієць сів до в'язниці за образу тайського короля

Суд Таїланду засудив до трьох років позбавлення волі автралійського письменника та викладача. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Австралійський письменник Гарі Ніколаїдес засуджений таїландським судом до трьох років в'язниці за образу монарха.

Суд визнав Николаїдеса винним в написанні книги, в якій ображається король Таїланду Пуміпон Адульядет, повідомляє AFP.

На момент виголошення вироку письменник вже майже п'ять місяців перебував під вартою. Йому загрожували шість років позбавлення волі, проте термін був скорочений до трьох років, оскільки підсудний визнав свою провину. В майбутньому Ніколаїдес планує домагатися повного помилування.

Ніколаїдес працював викладачем в університеті на півночі Таїланду. Його роман "Правдоподібність", який таїландська влада визнала образливим для монарха, був виданий в 2005 році. У 2007 році влада Таїланду видала ордер на арешт письменника, проте сам арешт відбувся лише в серпні 2008 року.

Таїландський закон про образу королівської величі є найжорсткішим подібним законом у світі. Останнім часом цей закон активно використовується. Зокрема, за останні декілька місяців в Таїланді були заборонені чотири тисячі Інтернет-сайтів, що ображають короля. На даний момент тайські правоохоронні органи розслідують 17 кримінальних справ про образу монарха.


Читайте також:

Таїландця засудили до страти
Тайські демонстранти не дали працювати новому прем'єру
"Королева скорпіонів" знову шокує світ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: