Австрійський ультраправий політик загинув в ДТП (відео)

Йорг Гайдер, який очолював "Альянс за майбутнє Австрії", загинув в автомобільній аварії.

Деталі - на відео Reuters (без коментарів).

Подія сталася в районі міста Клагенфурт, повідомляє в суботу AFP. Гайдер їхав в своєму службовому автомобілі, який з невідомої причини вилетів з траси. Гайдер отримав травми черепа і грудної клітки і помер незабаром після аварії.

Політик починав свою політичну кар'єру в 1970-х роках як рядовий член Австрійської партії свободи. У 1976 році він став секретарем регіонального відділення в Карінтії, а в 1979 році вперше був обраний до австрійського федерального парламенту. У 1986 році Гайдер був вибраний керівником партії. Під його керівництвом партія перетворилася з маргінальної партії, що насилу проходила до парламенту, в серйозну політичну силу, коли на виборах 1999 року вона набрала 27 відсотків голосів.

Гайдер відстоював ультраправі принципи в політиці, виступаючи за обмеження імміграції, підтримку національного сільського господарства і проти розширення ЄС. При цьому він кілька разів відкрито висловлював свої симпатії німецькому фашизму, що зробило його вигнанцем в європейській політиці.

Після розколу в партії Гайдер очолив створений ним "Альянс за майбутнє Австрії". На федеральних виборах 2006 року нова партія Гайдера набрала трохи більше чотирьох відсотків голосів. Гайдер протягом багатьох років був губернатором Карінтії. Востаннє він був переобраний на цю посаду в 2004 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: