Бакай знову поза законом

Верховний суд визнав незаконним закриття кримінальних справ проти завгоспа президента Леоніди Кучми.

В Україні Ігоря Бакая звинувачували у ряді державних злочинів, проте в 2006 році Печерський суд Києва виніс постанову про припинення розслідування. У 2007 році на сторону Бакая також встав Апеляційний суд столиці, який припинив міжнародний розшук екс-глави ДУСі.

Верховний суд анулював рішення першої і другої інстанцій. Тепер Бакай знову не може виїжджати за межі Росії, де зараз проживає, інакше буде затриманий Інтерполом. Крім того, автоматично поновлюється арешт його майна, рахунків в банках, цінних паперів.

Ігор Бакай
УНІАН
Ігоря Бакая знову шукатимуть
Такі ж санкції, згідно з винесеною в 2005 році постанові прокуратури, поновлюються відносно майна дружини Бакая і його тестя. Постанова Верховного суду була винесена в середині жовтня і на днях опублікована на сайті єдиного реєстру судових рішень. Зараз справа направлена на новий судовий розгляд до Печерського суду Києва.

Ігор Бакай покинув Україну в розпал президентських виборів 2004 року, коли перемога Віктора Ющенка стала очевидною. Він втік з країни разом з сім'єю відразу після своєї відставки з поста керівника Державного управління справами.

У березні 2005 року Бакай отримав російський паспорт і, за його словами, посаду в державних структурах Росії. Одночасно в Україні проти нього був порушений ряд кримінальних справ.

Йому інкримінували перевищення і зловживання службовими повноваженнями, незаконне відчуження державного майна - готелів "Дніпро", "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України". Також він звинувачувався в зловживанні при використанні авіаційної техніки держпідприємства "Україна" і ряду інших злочинів.

Збитки державі, які були нанесені Бакаєм на посту керівника ДУСі перевищили 350 мільйонів гривень. За результатами перевірки Контрольно-ревізійного управління, проведеної в 2005 році, було встановлено, що в цілому Держуправління справами і його центральний апарат незаконно витратили 828,5 мільйона гривень.

Ігор Бакай очолював Державне управління справами з жовтня 2003 року по грудень 2004. Його кар'єра пішла вгору з початку 90-х, коли він перебрався в столицю із Західної України, очоливши київську компанію "Велес". Потім Бакай очолював корпорацію "Республіка", компанію "Інтергаз".

Був обраний народним депутатом III скликання, працював радником Леоніди Кучми.

З 1998 до 2000 рік займав пост керівника НАК "Нафтогаз України".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: