Бідність змусила японця пограбувати магазин

У Японії чоловік хотів пограбувати магазин, тому що на проживання мав тільки 10 центів.

Чоловік, якого звільнили місяць тому через погіршення економіки Японії під впливом світової фінансової кризи, арештований при спробі пограбування касу невеликого цілодобового магазину. При затриманні з'ясувалося, що весь його статок становив дев'ять єн (близько 10 центів).

Близько 3 годин ночі 35-річний чоловік увійшов до магазину і, погрожуючи ножем продавщиці-касиру, став вимагати віддати йому гроші з каси. Жінка натиснула кнопку сигналізації, і прибула на місце поліція затримала нападника.

Поліція з'ясувала, що чоловік був позаштатним робітником транспортної компанії, але був терміново звільнений місяць тому через поглиблення економічної кризи. Він повідомив про себе, що заборгував квартирну платню, не має ніяких джерел доходу і заощаджень, і вже декілька днів харчується однією водою. Весь його статок складає дев'ять єн (10 центів).

Хвиля великомасштабних звільнень, що прокаталася за останні декілька тижнів по японських підприємствах, зачепила перш за все позаштатних працівників. Це пов'язано з тим, що японські компанії вважають за краще не скорочувати свій офіційний штат, оскільки в цьому випадку працедавець зобов'язаний виплатити вихідну допомогу і пенсійні компенсації, що становлять значну суму.

В той же час звільнення позаштатного співробітника навіть до закінчення терміну його контракту не накладає на компанію ніяких зобов'язань і не загрожує ніякими виплатами.

На позаштатних працівників, як правило, не розповсюджується право на отримання компенсації з безробіття.

Проблема стоїть гостро ще й тому, що багато хто з позаштатників не має іншого житла, окрім гуртожитку, що надається компанією. Таким чином, для них звільнення означає не тільки втрату засобів для існування, вони автоматично позбавляються при скороченні ще і даху над головою.

До кінця цього фінансового року, який закінчується в Японії 31 березня, за прогнозами експертів, без роботи залишаться 30 тисяч позаштатних співробітників, а японське суспільство ризикує одержати через три місяці величезну армію бездомних, позбавлених будь-яких засобів для існування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: