Біля коси Тузла загинуло троє моряків

МНС виявило тіла трьох російських матросів із затонулого в Азовському морі судна "Нахічевань".

Міністерство з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи заявляє про виявлення тіл 3 російських матросів із затонулого суховантажного судна "Нахічевань" на російській дамбі біля коси Тузла в Криму. Про це "Українським Новинам" повідомила прес-служба МНС з посиланням на слова міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича.

Трьох врятованих членів екіпажу "Нахічевань" доправили з України на Кубань, повідомляє агенція "РИА Новости" з посиланням на керівника прес-служби крайового управління МНС Тетяну Кобзаренко.

За її словами, врятовану жінку-кухаря госпіталізовано. Лікарі припускають, що в неї пневмонія. З двома матросами працюють співробітники прокуратури, сказала Кобзаренко. 

За інформацією прес-служби МНС України, рятувальники продовжують розшукувати ще 5 членів екіпажу суховантажного судна "Нахічевань", 15 моряків корабля "Хаш-Ізмаїл" вважаються зниклими безвісти. Загалом врятовано 64 людини.

На узбережжі Керченської протоки після шторму й викликаних ним аварій суден виявлено забруднення нафтопродуктами довжиною 12 кілометрів.

Про це повідомляє агенція "РИА Новости", посилаючись на комісію з попередження й ліквідацію НС і забезпечення пожежної безпеки адміністрації Краснодарського краю.

Шторм призвів до забруднення

Шторм у неділю став причиною безпрецедентної надзвичайної ситуації в Азовському й Чорному морях - за даними МНС, за один день затонули чотири судна, ще вісім сіли на мілину, отримали пошкодження два танкери, одна баржа перебуває в дрейфі. Внаслідок корабельних аварій у воду потрапило близько 6,8 тисяч тонн сірки й близько 1,3 тисяч тонн мазуту.

”Візуально спостерігається біля кромки водоростей забруднення чорного кольору з явним запахом нафтопродуктів. Середня ширина забруднення - близько двох метрів.

"За останніми даними, на побережжі загинуло 30 тисяч птахів і стільки ж забруднені мазутом, тобто швидше за все вони теж загинуть", - сказав співбесідник агенції "РИА Новости".

За його словами, в Керченській протоці зберігається загроза нових розливів нафтопродуктів.

Забруднене море
РИА Новости
Внаслідок розливу нафтопродуктів у морі масово гине птиця
"На мілині стоять дві баржі, на борту яких близько 8 тисяч тонн нафтопродуктів. При цьому штормовий вітер і сильне хвилювання моря за прогнозами гідрометеоцентру збережуться до кінця тижня", - розповів співбесідник.

Аналогічні викиди нафтопродуктів виявлено на косі Тузла й на косі Чушка. В районі селища Ілліч Темрюкського району виявлено пляму мазуту довжиною 800 і шириною десять метрів”, - йдеться в повідомленні комісії.

Рятувальні роботи

Мазут і дизельне паливо збирають чотири українські кораблі і один російський, повідомив прем'єр-міністр України Віктор Янукович.

"Вже зараз чотири українські кораблі збирають мазут і дизпаливо і один великий - з російської сторони - цього достатньо для ліквідації аварії", - сказав Янукович на брифінгу.

У Росії біля берегової лінії Керченської протоки вже зібрано більше 160 тонн нафти.

"Наразі основним джерелом забруднення вважаються частини розламані частини танкера," - повідомив агенції "РИА Новости представник Південного регіонального центру МНС Росії, додавши, що вже підготовлено два танкери для перекачування нафтопродуктів з розколеного судна. 

Риболовецькі судна також постраждали

В Азовському морі під час шторму викинуло на берег 2 риболовецьких сейнери. Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу ДУ МНС в Запорізькій області, інцидент стався вчора вдень в районі Бердянська. ”За інформацією диспетчера Бердянського морського торгового порту близько півдня 11 листопада сильною хвилею зірвало з швартових і викинуло на берег пляжу в районі мікрорайону Лиски (м. Бердянськ) 2 середніх чорноморських сейнери ”Флагман” і ”Альнатея”, - повідомили в МНС.

За словами помічника начальника ДУ МНС в Запорізькій області Юлії Баришевої, допомогу сейнерам надали буксири Бердянського порту, які вивели риболовецькі судна на воду й доправили до безпечного місця швартування в порту.

За даними МНС, внаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Екологічні наслідки інциденту

Експерти прогнозують далекосяжні негативні наслідки аварії для екології. Так, нафтопродукти, що внаслідок аварій на суднах потрапили до Керченської протоки, вкрай небезпечні для тваринного світу.

Як стверджує лабораторією Кримської республіканської асоціації "Екологія і світ" Едуард Березовський, "нафта і нафтопродукти – це дуже погано з точки зору навколишнього середовища".

"Нафта в морі зменшує концентрацію кисню", - зауважив Едуард Березовський. - А це означає, що страждають мешканці моря, страждають водорості, оскільки через нафтову плівку гірше проникає світло". Крім цього, додав експерт, від нафти й нафтопродуктів дуже страждають птахи. "Якщо на пір’я потрапляють нафтопродукти, то птахи не можуть літати", - зауважив експерт і додав, що такі птахи, швидше за все, загинуть.

При цьому Едуард Березовський стверджує, що сірка, яка потрапила в море внаслідок аварії сухогрузів, не така небезпечна для тварин, як нафта. "Елементарна сірка - достатньо інертний елемент, вона погано змочується водою, - повідомив він. - Вона навряд чи заподіє якусь серйозну шкоду".

Що стосується впливу розливу нафтопродуктів на курортну галузь Криму, експерт зазначив, що до курортного сезону-2008 ще багато часу, й мазут зберуть. "А ось тварини страждають вже зараз", - наголосив Едуард Березовський.

Понад те, розлив мазуту відбувся на ключовій орнітологічній території, що й призвело до масової загибелі водоплавних птахів в перші дні катастрофи, заявив агенції "РИА Новости" президент Союзу охорони птахів Росії Віктор Зубакін. Він повідомив, що на узбережжі через розлив більше тисячі тонн нафтопродуктів вже загинуло 30 тисяч птахів.

"Міграційний шлях водоплавних птахів якраз проходить у Таманській затоці, де розташована ключова орнітологічна територія, і де місце зупинки птахів на прольоті. Там концентрується декілька сотень тисяч особин, а на місці зимівлі зупиняється до 50 тисяч пернатих, і тому інформація про масову загибель птахів в перші дні екологічної катастрофи мені видається достовірною", - сказав Зубакін.

За словами експерта, "нафтова плівка, що утворилася на пір’ї, змочує його, і птах гине від переохолодження".

"До того ж нафтопродукти для птаха вкрай отруйні і при спробі зчистити їх з пір'я вони потрапляють до дзьоба, і птах дістає отруєння", - додав він.

ВідеоНаслідки аварій у Азовському й Чорному морях

ВідеоСуховантаж сів на мілину

ВідеоЩо загрожує флорі та фауні Азовського моря?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: