Британський пілот втратив зір під час польоту

Посадку вдалося здійснити тільки завдяки інструкціям, які давав постраждалому один з пілотів британських ВПС.

65-літній Джим О'Ніл пережив серцевий напад і частково втратив зір дорогою з шотландського аеропорту Пресвік в англійський Колчестер на двомісному літаку "Сессна".

Сигнали SOS надійшли в центр контролю польотів королівської авіації.

"Спочатку він був упевнений, що його засліпило сонце. Він перестав бачити панель управління і подав сигнал про допомогу", - розповідав пізніше військовий авіадиспетчер Енді Хінд.

Літак
Архів
Двомісний літак "Сессна"
За словами Хінда, на той момент майже сліпий пілот все ще наполягав, що може продовжувати політ самостійно.

"Але диспетчери відзначили, що літак почав йти вниз і крутитися в повітрі. І лише тоді Джим признався, що летіти сам він далі не може".

Спроби віддавати команди "із землі" ні до чого не привели: 65-річний О'Ніл до того моменту відчував себе настільки погано, що навіть виконуючи вказівки диспетчера, не зміг побачити посадкову смугу аеропорту під Йорком і був перенаправлений в інший аеропорт.

У цей момент було вирішено підняти в небо навчальний літак Tucano T1 для того, щоб "провести" незрячого О'Ніла на посадку.

Літак летів зовсім поряд із "Сессною", а пілот, інструктор польотів Пол Джерард, віддавав О'Нілу команди.

"Він направляв його, передаючи йому по радіо, що робити далі: правіше, лівіше, вгору або вниз", - говорить диспетчер Хінд.

"До останнього моменту пілот не бачив посадкову смугу. В результаті шасі торкнулися землі лише в середині смуги, а повністю зупинити літак удалося в самому її кінці".

Після огляду військовими медиками Джима О'Ніла перевели в Королівський госпіталь в Ромфорді. Його стан оцінюється як важкий.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: