Черкаські пляжі закривають

У Черкасах терміново закривають пляжі через небезпечну концентрацію кишкової палички.

Пляж (Фото: thekonst.net)
Купання в Дніпрі для черкащан є небезпечним - можна захворіти на інфекційну хворобу. (Фото: thekonst.net)
У Черкасах терміново закриваються пляжі. Санітарні лікарі б’ють на сполох: концентрація кишкової палички аж у двадцять разів перевищує всі допустимі норми. Забруднення Дніпра сталося через зливи, які змили в річку бруд та фекалії. Наразі рятувальники посилено контролюють пляжі та зони відпочинку й фактично відганяють відпочивальників від Дніпра.

Другу добу місцеві рятувальники розставляють попереджувальні таблички, кричать у мегафон: „Не купайтесь - у воді небезпечна кишкова паличка”.

Рятувальників люди слухають, але не дослухаються. Дехто з них про забруднення води почув із місцевих новин, але від плавання не відмовились.

Більшість городян про кишкову паличку чує вперше. Хоча й без цього знали, що купатись небезпечно і до брудної води входити не ризикували.

Зараз, після зливи, ці дніпровські схили чисті. Бо дощ змив у Дніпро смітники, які городяни тут розвели, та туалети, які ті облаштовують будь-як у дворах без дозволу на це. А через спеку інфекція розмножилась за лічені години.

Санепідеміологи забороняють не тільки купатись у водоймищах, а й ловити рибу у Дніпрі, - вона вся уражена глистами. У разі зараження людини 99 випадків фатальні.

Чиновники з міськради зберігають спокій і обмежуються формальними діями - створили комісію, попередили людей про небезпеку і контролюють.

А якщо хтось захворіє, то лікувати - справа медиків, і навряд чи хтось пов’язуватиме забруднену воду з погіршенням здоров’я. Поки що таких скарг не було. Як надзвичайну ситуацію теж ніхто не класифікує. Всю відповідальність чиновники перекладають на осіб, які скидають сміття на дніпровських схилах, або взяли пляжі в оренду і занедбали їх. Проте карати не поспішають і з жодним орендарем договір не розірвали. Не поспішають й упорядковувати ті ж схили та пляжі.

ВідеоКупатися в Дніпрі небезпечно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: