"Червоні кхмери" через 30 років повстали перед судом за злочини проти людства

В Камбоджі почався судовий процес у справі колишніх лідерів "червоних кхмерів", яких звинувачують в репресії, жертвами яких стали від двох до трьох мільйонів людей. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Через 30 років після падіння режиму "червоних кхмерів" один з їх лідерів з'явився в Камбоджі перед трибуналом ООН по звинуваченню в злочинах проти людства.

Канг Кек Ієу, відоміший як Дуч, очолював сумнозвісну в'язницю "Туол Сленг" в Пномпені. Його вважають винним в загибелі щонайменше 15 тисяч увязнених. Всього, за різними даними,  "червоні кхмери" в сімдесятих роках минулого століття забрали життя у майже трьох мільйонів людей.

Режим "червоних кхмерів" прийшов до влади в Камбоджі в 1975-м році за підтримки Китаю на хвилі антиколоніальної партизанської війни проти США і їх союзників.

Протягом чотирьох років правління "червоних кхмерів" — у 1975-1979 роках — була знищена майже третина семимілійонного населення країни. У столиці від двох мільйонів залишилося лише 20 тисяч жителів.

Загони бойовиків спустошували міста, насильно зганяючи людей на роботу в сільськогосподарські комуни. Режим оголосив поза законом релігію, науку, писемність іноземні мови і гроші в прагненні створити аграрну утопію. Учбові заклади були закриті, їх перетворили на казарми і в'язниці.

Позбавили Камбоджу від військового комунізму по-кхмерськи в'єтнамські війська. На початку 1979 року вони зайняли Пномпень. Пол Поту, засновник і керівник "червоних кхмерів", тоді втік до Китаю, але за два роки повернувся і знову очолив "червоних кхмерів". Партизанську війну вони продовжували ще майже два десятиліття і склали зброю лише в 1998 році після смерті Пола Поту і оголошення урядом країни політики національного примирення.

Пол Поті помер тихо, уві сні, в своєму будинку поблизу кордону з Таїландом. Труну з тілом екс-диктатора спалили у дворі на вогнищі. Наступного дня газета "Пномпень пост" вийшла з передовицею: "Спалений, як сміття".

Камбоджа звернулася до міжнародного співтовариства за допомогою в проведенні судів над винуватцями геноциду більше 10 років тому.

Об'єднаний трибунал був сформований лише в 2006 році після довгих переговорів між представниками ООН і офіційним Пномпенем.

Попередні слухання, апеляції сторін і інші досудові формальності ще більш відстрочили засідання трибуналу. Якщо приготування до суду над ними затягнуться, а такий варіант цілком вірогідний, Дуч може стати єдиною людиною, яка понесе відповідальність за жорстокі злочини "червоних кхмерів".

Читайте також:
Україна судитиме винних у Голодоморі
На Ходорковського завели нову справу
Замовлення на вбивство Політковської одержав дядько обвинувачених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: