Де собака заритий?

Причиною трагедії в Керченській протоці могла стати контрабанда.

Головною причиною трагедії в Чорному морі стало те, що судновласники та капітани з метою економії здійснювали перевалювання вантажів з одних судів на інші не в портах, а прямо в Керченській протоці.

Так вважає директор керченського НДІ рибного господарства й океанології (ЮгНІІРО) Борис Панов.

"Ми десятки разів говорили: це неприпустимо! І ось, будь ласка, рвонула бомба. Адже якби не було цього перевантаження, ніхто б не потонув, - сказав Борис Панів в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня". - Чому там скопилося 150 судів? Тому що там іде перевантаження мільйонів тонн усіляких вантажів".

На думку директора НДІ, в цьому задіяні і українські судна, і російські, - щоб не платити портові збори, не проходити відповідні перевірки.

"Звісно, там ходять, перевіряють і прикордонники, і митники, і ми періодично там зйомки робимо, але поки аварії не було, ніхто особливо не реагував," - підкреслив учений.

Панов також акцентував увага на тому, що Керченська протока не входить ні в одну програму регулярного моніторингу.

"Оперативного моніторингу немає. Причому немає повної і достовірної інформації ні з нашої сторони, ні з російської, висновків фахівців немає - все якісь розмови," - розповів експерт.

"Тому, коли журналісти звертаються в інститут за коментарями по наслідках аварії, - нічого не можу громадськості сказати, тому що рівень цієї техногенної аварії (поки не вживатиму слово катастрофи) на сьогодні визначити неможливо," - резюмував директор інституту.

Віктор Шемчук
УНІАН
Прокурор Криму Віктор Шемчук підтвердив чутки про те, що причина популярності рейдового перевалювання вантажів - контрабанда
Разом із тим, як указує газета, прокурор Криму Віктор Шемчук підтвердив чутки про те, що причина популярності рейдового перевалювання вантажів - контрабанда.

"Але про об'єми контрабанди нічого конкретно сказати не можу. За моєї пам'яті жоден контролюючий орган не направив жодного матеріалу по яких-небудь порушеннях законодавства по рейдовому перевалюванню. Отже, хто там у темі, а хто в частці - сказати не можу," - відзначив прокурор.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: