До Faina підійшов російський корабель "Неустрашимый"

Сторожовий корабель Балтійського флоту ВМФ Росії "Неустрашимый" здійснив захід у порт Аден (Ємен).

Про це повідомили агенції РИА "Новости" в головному штабі Військово-морського флоту РФ.

"Після поповнення запасів води і продовольства корабель здійснюватиме заходи щодо охорони судноплавства в прибережних водах Сомалі, де діють морські пірати. Зокрема, "Неустрашимый" може здійснювати конвоювання пасажирських і торгових суден", - сказав співбесідник агентства.

Неустрашимый
Архів
"Неустрашимый" спробує допомогти Faina
Він повідомив, що російський корабель взаємодіятиме з бойовими кораблями ВМС США, Франції та інших країн, які стежать за ситуацією навколо захопленого піратами судном Faina.

У разі потреби "Неустрашимый" має всі права для силової дії на піратів, зокрема право застосування зброї", - сказав співбесідник агентства.

Раніше президент Сомалі дозволив російським збройним силам боротися з піратами в морі і на суші.

За повідомленнями іноземних ЗМІ, до берегів Сомалі підходить угрупування з семи кораблів НАТО. До складу військово-морської групи входять два есмінці, чотири фрегати і корабель забезпечення.

Кораблі альянсу також одержали право відкривати вогонь на знищення.

Як повідомляв ТСН.ua, сомалійські пірати захопили Faina 25 вересня. На судні, яке перевозило 33 танки Т-72 та інше озброєння, знаходилися 17 громадян України, один громадянин Латвії та троє росіян. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобков, помер. Пірати загрожують убити заручників у разі спроби силового звільнення.

За даними західних аналітиків, в 2008 році сомалійські пірати захопили близько 60 іноземних суден з метою отримання викупу. Їх сукупний дохід цього року може досягти 30 мільйонів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: