Доля шести людей невідома

У Дніпропетровську продовжуються рятувальні роботи. Крім того, затримано керівника "Дніпрогазу", майно компанії заарештовано.

Вибух у Дніпропетровську
УНІАН
Рятувальники продовжують роботи на місці вибуху.
У Дніпропетровську продовжуються пошуково-рятувальні роботи та розбір зруйнованих конструкцій третього під'їзду 10-поверхового житлового будинку по вулиці Мандриківській, № 127, де 13 жовтня стався вибух побутового газу.

Як повідомляють у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, за останніми даними, внаслідок вибуху загинуло 17 осіб (з них 5 дітей), госпіталізовано 16 осіб.

У розшуку за заявами родичів знаходиться 6 осіб (з них 2 дитини - 7-річна дівчинка і 10-річний хлопчик).

До проведення робіт від МНС, Мінвуглепрому, МВС, комунальних служб області і міста залучено 383 особи та 72 одиниці спеціальної та інженерної техніки.

Координацію аварійно-рятувальних робіт здійснює Штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі з першим заступником міністра з питань надзвичайних ситуацій Володимиром Антонцем.

Загальну координацію дій здійснює урядова комісія на чолі з віце-прем`єр-міністром України Андрієм Клюєвим.

Голова МНС України Нестор Шуфрич 16 вересня повідомив про те, що у зв'язку із вибухом у Дніпропетровську було затримано третю посадову особу "Дніпрогазу".

"Те, що сьогодні затримано трьох керівників "Дніпрогазу", ще раз підтверджує твердий намір покарати винних і не допустити будь-яких ситуацій", - сказав Шуфрич.

Пізніше прес-служба Генеральної прокуратури України повідомила про те, що третім затриманим є гендиректор ВАТ "Дніпрогаз" Ігор Іванков.

За інформацією прес-служби, гендиректора було затримано 16 жовтня за підозрою у вчиненні злочину, якій спричинив загибель людей. Зараз із затриманим проводяться необхідні слідчі дії, пов’язані із встановленням обставин, що призвели до трагедії.

Прокурор Дніпропетровської області Володимир Шуба повідомив, що за звільнення під заставу трьох затриманих керівників “Дніпрогазу” вже пропонували 2 мільйони доларів застави.

Прокурор не уточнив, хто саме пропонував ці кошти.
За словами Шуби, в ході слідства встановлено, що підприємство "Дніпрогаз" не мало дозволу на використання газорозподільних мереж. Аналогічна ситуація, за словами прокурора, також склалася у Донецьку, Харкові та Кіровограді.

Шуба повідомив, що наразі прокуратура наклала арешт на майно ВАТ "Дніпрогаз" на суму близько 9 мільйонів гривень. За словами прокурора, правоохоронними органами у Києві вилучено реєстр акціонерів ВАТ "Дніпрогаз".

В той же час, зі слів Нестора Шуфрича стало відомо, що МНС має намір обрушити стіну 4 під'їзду будинку, у якому стався вибух побутового газу.

"Стіни будемо завалювати тросами, танкові тягачі будуть тягти в бік, протилежний від завалу", - сказав міністр. Він пояснив, що таким чином залишається можливість витягти потерпілих.

"Ми не залишаємо надію знайти потерпілих", - сказав Шуфрич.

За словами голови МНС, розбір завалів буде завершено протягом трьох діб.

Шуфрич повідомив, що зараз на зруйнованому об’єкті працюють 300 спеціалістів, 7 груп кінологів, альпіністи, 40 одиниць техніки. Міністр наголосив, що майно постраждалих мешканців будинку надійно охороняється.

17 жовтня із робочою поїздкою до Дніпропетровська відбув президент України Віктор Ющенко.

Як повідомляє прес-служба глави держави, головна мета візиту - ознайомлення з ситуацією щодо подолання наслідків аварії, яка сталася через вибухи газу в житловому будинку Дніпропетровська 13 жовтня.

Наразі президент оглянув оглянув місце трагедії в Дніпропетровську. Про це РБК-Україна повідомила прес-секретар голови держави Ірина Ваннікова. В місті відбулася нарада Державного комітету з питань техногенно-екологічної безпеки за участю Ющенка.

Віктор Ющенко вже зробив низку заяв. Зокрема, він повідомив, що держава бере на себе всі проблеми, пов’язані з ліквідацією наслідків вибуху газу у житловому будинку в Дніпропетровську.

"Держава бере на себе всі проблеми, починаючи від подолання наслідків вибуху до покриття всіх витрат постраждалим людям та їх подальшого облаштування", - зазначив президент.

За його словами, якщо необхідно, то будуть виділені з державного бюджету додаткові кошти для надання медичної допомоги та оздоровлення постраждалих, особливо дітей.

Ющенко підкреслив, що сьогодні, 17 жовтня, у Дніпропетровську він спілкуватиметься з постраждалими від вибуху газу, і готовий вислухати всі побажання людей про подальшу допомогу держави. Першочерговим завданням наразі, за словами Ющенка, є якомога швидке розбирання завалів та демонтаж зруйнованого житлового будинку.

Президент наголосив, що це окремий проект, всі витрати по реалізації якого будуть здійснені за державні кошти.

Ющенко також виступив із вимогою дотримуватися особливих норм безпеки під час рятувальних робіт у зруйнованому житловому будинку в Дніпропетровську.

За словами глави держави, життя жодного рятувальника не повинно опинитися під загрозою.

Президент також закликав рятувальників та представників місцевої влади зі співчуттям ставитися до постраждалих. Ющенко відкинув звинувачення деяких ЗМІ, що роботи з розбору завалів зруйнованого житлового будинку були призупинені через його приїзд на місце події.

За словами Ющенка, за дві години до зруйнованого будинку буде доставлена вся техніка та необхідні матеріали для механічного демонтажу вертикальної стіни зруйнованого під’їзду, що залишилася, і є небезпечною для проведення робіт. президент наголосив, що відучора експерти вирішували, як максимально безпечно продовжити роботи, і через дві години роботи будуть продовжені.

Роботу рятувальників на місці події в Дніпропетровську президент оцінив дуже високо.

Похорон у Дніпропетровську
УНІАН
У місті ховають загиблих.
"Рятувальники працюють високопрофесійно та героїчно", - зазначив Ющенко.

Президент також виступив із вимогою вдосконалити ліцензування діяльності газопостачальних підприємств в Україні.

Президент констатував, що, на жаль, сьогодні знижено державний контроль за роботою газопостачальних підприємств. За його словами, це підтвердив факт вибуху побутового газу у житловому будинку у Дніпропетровську.

Ющенко заявив, що вимагатиме відновлення роботи держкомітету з нагляду за роботою підприємств у газовій сфері.

Він також зазначив, що державі слід взяти під контроль кадрову політику газопостачальних підприємств, кваліфікацію кадрів, їх технічну підготовку.

Ющенко також зустрівся з мешканцями зруйнованого вибухом будинку. Їм він, зокрема, повідомив, про те, що доручив провести демонтаж будинку до 20 жовтня.

"Демонтуємо весь будинок. Я дав строк три дні", - сказав президент.

Ющенко повідомив, що після 15.00 середи роботи з розбору завалів відновлять, буде застосовано спецобладнання для того, щоб демонтаж відбувся без шкоди для навколишніх будинків.

Президент також розкритикував власників компанії "Дніпрогаз", які, з його слів, не запропонували своєї допомоги потерпілим у результаті трагедії.

"Ці люди не відчувають своєї моральної відповідальності", - заявив президент.

Ющенко також пообіцяв перегляд політики безпеки експлуатації газових мереж та проведення повної інвентаризації газових мереж низького й середнього тиску в Україні.

Мешканці будинку звернулися до президента із проханням надати їм статус потерпілих від катастрофи, що забезпечував би відповідні пільги.

До потерпілих пропонувалося також прирахувати жителів міста, діти й родичі яких перебували в момент трагедії в будинку, який вибухнув.

Крім того, потерпілі попросили перевести кошти, які зараз акумулюються на їхніх благодійних рахунках, у євро.

ВідеоЧи подорожчають у Дніпропетровську квартири?

ВідеоТрагедія в Дніпропетровську. День п'ятий

ВідеоОстанні події в Дніпропетровську

ВідеоВіктор Ющенко в Дніпропетровську

ВідеоЮщенко у Дніпропетровську

ВідеоОстанні новини з Дніпропетровська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: