Донецький слід у розслідуванні торгівлі органами

Ізраїльська прокуратура заявляє, що в Донецькому Центрі трансплантації нирки незаконно торгували органами.

Операція (Фото: Архів)
Повідомляється, що факт проведення операцій у донецькому Центрі трансплантації нирки встановлено не лише завдяки свідченням постраждалих, але й медичним довідкам, виданих цим лікарняним закладом
У Держпрокуратурі Ізраїлю стверджують, що поліція у справі „чорних трансплантологів” вийшла на Донецький Центр трансплантації нирки. Правоохоронці підозрюють, що кілька незаконних операції здійснювалося також у одній із київських спеціалізованих лікарень.

Про це повідомили у Державній прокуратурі Ізраїлю.

Офіційний представник Держпрокуратури поінформував, що факт проведення операцій у донецькому Центрі трансплантації нирки встановлено не лише завдяки свідченням постраждалих, але й медичним довідкам, виданих цим лікарняним закладом.

Крім того, як повідомили у прокуратурі Ізраїлю, декілька операцій було здійснено в одній із київських спеціалізованих лікарень, тип і адресу якої з’ясують найближчим часом.

Проте, у Департаменті зв’язків із громадськістю МВС України раніше повідомляли, що українські правоохоронні органи не знайшли підтвердження інформації про проведення в Києві незаконної трансплантації органів.

За даними прокуратури Ізраїлю, всі операції проводив голова угруповання "чорних трансплантологів" - доктор Міхаель Зіс. Його, згідно з рішенням ізраїльського міністерства охорони здоров’я позбавлено ліцензії на здійснення лікарської діяльності.

Однак, у Донецькому Центрі трансплантації нирки категорично заперечили звинувачення ізраїльської прокуратури. За словами представниці Центру, доктор Зіс ніколи не проводив там жодних операцій і ніхто б у Донецьку не дав йому оперувати. Водночас співрозмовниця визнала, що особа Зіса добре відома працівникам закладу.

У ізраїльській прокуратурі впевнені, що доктор Зіс "не міг провадити справи самотужки" і, вочевидь, користувався допомогою українських асистентів. Представник прокуратури додав, що правоохоронні органи Ізраїлю та України продовжують співпрацювати у цій справі, проте не став уточнювати рівень міжвідомчих контактів.

Нагадаємо, у липні цього року ізраїльські правоохоронці викрили мережу незаконної трансплантації органів в Україні. Правоохоронцям вдалося затримати вже дев’ятеро осіб, серед підозрюваних - і провідні медичні фахівці в галузі трансплантації. Однак, як повідомляв Департамент зв’язків із громадськістю МВС України, серед підозрюваних немає громадян України.

На слід злочинного угруповання поліцію вивели оголошення у російськомовній пресі з пропозиціями стати донором нирок за щедру винагороду.

За даними слідства, після публікацій оголошення скористатися трансплантацією виявили бажання десятки людей.

Одна нирка коштувала 150 тисяч доларів. Поліції також відомо про випадки, коли донори прокидалися після проведення операції наодинці і з’ясовували, що медики-шахраї зникли разом із видаленою ниркою та обіцяною за неї винагородою.

ВідеоДонецькі медики заперечують звинувачення (ексклюзивне відео)

ВідеоНезаконна трансплантація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: