Досі невідома причина вибуху будинку в Євпаторії

В Євпаторії поки що немає підтвердження експертів, що могло стати причиною вибуху.

Поки що жодна версія причин вибуху в п'ятиповерховому житловому будинку в Євпаторії не має підтвердження експертів, достатнього для того, щоб якась з них була названа пріоритетною.

Як повідомив прокурор Криму Володимир Бойко, серед версій про причини НП називаються: вибух балонів з киснем і ацетиленом у підвальному приміщенні будинку, побутовий вибух у квартирі, стороннє втручання до газової системи ("і не тільки", - зазначив прокурор, відмовившись уточнити), вибух інших речовин.

"У кожної з версій є свої підверсії. Але доказів на користь будь-якої з них на сьогодні недостатньо", - сказав Бойко.

Як повідомлялося, вибух у п'ятиповерховому будинку №67 по вулиці Некрасова в Євпаторії стався 24 грудня о 21.45. Зруйновано перший і другий під'їзди будинку. В результаті трагедії загинули 27 людей. Врятовано 21 людину, із них п'ятеро перебувають в лікарнях.

Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за статтею 196 Кримінального кодексу України. У Генеральній прокуратурі не виключають, що після встановлення причин і обставин трагедії справа може бути перекваліфікована на іншу статтю.

Попередньою причиною трагедії вважається вибух балонів з киснем і ацетиленом, які зберігалися в підвалі будинку, в майстерні ЖЕКу. У підвалі 26 грудня знайшли 11 балонів, повідомили в Інформаційному центрі Держгірпромнагляду. Міністр з питань надзвичайних ситуацій України Володимир Шандра 26 грудня заявив, що в рамках кримінальної справи розглядаються всі версії, оскільки всі вони "мають право на життя". При цьому міністр сказав, що “головна версія причини вибуху залишається тією самою, що й була” - вибух кисневих балонів.

У свою чергу, "Ощадбанк" виплатив 2,5 млн. грн. авансових компенсацій потерпілим від вибуху будинку в Євпаторії, повідомив голова правління банку Анатолій Гулей.

"Комісія розглядала два варіанти операторів виплат – через "Приватбанк" чи "Ощадбанк". Наш проект угоди вже підписано, тому всі виплати здійснюватимуть тільки через "Ощадбанк", - сказав Гулей.

За його словами, "Ощадбанк" направив в Євпаторію 0,5 млн. грн. резервної суми на випадок виникнення додаткових виплат. 

"Ми готові швидко й ефективно забезпечити громадян тими коштами, на які вони сьогодні розраховують. Банк працює в суботу та неділю в повноцінному режимі", - додав Гулей.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів виділив 70 млн. грн. на здійснення авансових платежів для виплат компенсацій громадянам, потерпілим від вибуху житлового будинку в Євпаторії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: