Довжина нафтової плями сягнула 2 км

Пляма легких нафтопродуктів завдовжки 2 км в південній частині Керченської протоки. Тут тривають аварійно-рятувальні роботи.

Пляма легких нафтопродуктів завдовжки 2 км утворилася на місці затоплення суховантажного судна "Ковель" (прапор Росії) у південній частині Керченської протоки. Про це сказано в повідомленні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. 

Судно перебуває на ґрунті, над поверхнею води перебувають надбудови судна та антени. Пляма нафтопродуктів поширюється від місця затоплення судна в напрямку мису Малий. 

Як відомо, 11 листопада суховантажне судно "Ковель" (прапор Росії) з вантажем 2,1 тис. тонн сірки почало тонути в південній частині Керченської протоки. Екіпаж у кількості 11 чоловік було евакуйовано. 

Загалом уже близько 2 тисяч тонн мазуту потрапило в море після корабельної аварії в Керченській протоці. У Керченській протоці фахівці, задіяні в операції з ліквідації наслідків недільних корабельних аварій, встановлять греблю, щоб не пустити нафтову пляму до Азовського моря, повідомила агенції "РИА Новости" у вівторок керівник прес-служби Головного управління МНС Росії з Краснодарського краю Тетяна Кобзаренко. 

Нафтова пляма зараз рухається в бік Азовського моря, уточнила вона. 

"Греблю, як планується, буде встановлено між мисом Тузла на Таманському півострові Росії й українським островом Тузла, там само виставлять бонов огорожі ", - сказала Кобзаренко, уточнивши, що відстань між мисом і островом складає близько десяти кілометрів. 

Бонові огорожі та греблю встановлюватимуть у вівторок, щойно дозволить погода. Наразі ж у Керченській протоці через складні погодні умови призупинено пошуково-рятувальні роботи. 

За словами Кобзаренко, у вівторок рятувальники мають намір продовжити пошуки моряків з суховантажі "Нахічевань", зараз вони чекають на погоду. Наразі, повідомила вона, уздовж берегової лінії Керченської протоки працюють спецзагони, що збирають нафтопродукти. 

У районі Керченської протоки сьогодні продовжуються невідкладні аварійно-рятувальні заходи. Як повідомляє УНІАН з посиланням на Головне управління МНС України в АРК, 20 моряків (15 із судна "Хадж-Ісмаїл" і 5 - із судна "Нахічевань") поки що вважаються зниклими безвісти.

Сьогодні з 7-ої ранку 62 людини (МНС, прикордонники і співробітники Керченського порту), здійснюють збір мазуту, викинутого на узбережжя Тузли.

Буксир порту Керч, катери Прикордонслужби України здійснюють пошукові роботи і обстеження Тузли та акваторії протоки. У пошуковій операції також задіяно гелікоптер прикордонної служби України.

Готові до роботи 4 українські спеціалізовані судна з боновими огорожами із збору і локалізації розлитих нафтопродуктів.

Однак через погіршення погодних умов та оголошеного на сьогодні гідрометеоцентром МНС Криму штормового попередження роботи можуть тимчасово припинити. 

Крім того, в порту "Кавказ" Керченської протоки у вівторок почалося відкачування нафти з пошкодженого штормом танкера, повідомив агенції "РИА Новости" керівник Державної морської пасажирської служби міністерства транспорту Анатолій Янчук.

"Сьогодні вранці один із (пошкоджених) танкерів зайшов у порт, до нього встав порожній (танкер), і перекачування майже чотирьох тисяч тонн нафти вже відбувається", - сказав співрозмовник агентства, додавши, що перекачування планують завершити в середу.

За словами Янчука, серед першочергових завдань на цей момент залишається пошук моряків з затонулих кораблів. "Надія в нас залишається, і ми продовжимо пошуки, щойно це дозволять погодні умови, можливо, вже сьогодні", - сказав він, додавши, що ще одним важливим завданням при поліпшенні погодних умов є відкачування мазуту з двох частин розломленого танкера.

"Наразі ми продовжуємо збір мазуту, викинутого на берег", - повідомив Янчук, зауваживши, що ліквідація всіх наслідків надзвичайної ситуації може зайняти декілька тижнів.

10 моряків досі вважаються зниклими безвісти. Ще щонайменше 14 моряків загинули під Севастополем, де затонув корабель під грузинським прапором, передає ІСТV. 

Загалом 11 листопада від потужного шторму постраждало два десятки суден. Шість з них пішли на дно. У протоці розколовся навпіл танкер ”Волганефть139”. У воду вилилося 1,3 тис. тонн мазуту, що вже завдало чималої шкоди довкіллю.

ВідеоСитуація в Азовському морі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: