Двісті загиблих від повені в Індії

Майже 20 мільйонів людей постраждало від викликаних мусонними дощами повеней на півночі Індії.

Повінь на півночі Індії
news.yahoo.com
Вода затопила сотні населених пунктів північних штатів Індії.
Майже 20 мільйонів людей постраждало від викликаних мусонними дощами повеней на півночі Індії. Кількість загиблих наблизилася до двох сотень, і вода продовжує прибувати.

Через безперервні тропічні зливи з берегів вийшли десятки річок на сході штату Уттар-Прадеш, у Бігарі й Ассамі. 

Повідомлення про прорив гребель надходять із загрозливою регулярністю.

Вода затопила сотні населених пунктів. Сотні тисяч жителів районів, що постраждали від стихії, мешкають у тимчасових таборах і не можуть повернутися додому. Закрито школи й держустанови. 

Деякі округи виявилися повністю відрізаними від зовнішнього світу. Влада гелікоптерами доправляє мешканцям цих округів чисту питну воду й медикаменти, евакуює людей до безпечних місць.

Щонайменше 186 людей загинули. Багатьох вінесло течією, десятки захлинулися внаслідок перекидання переобтяжених човнів. Натиску стихії не витримують старі будинки. Чимало людей гине від ударів блискавки або опиняються поховані під обвалами.

Колосальної шкоди завдано сільському господарству цього небагатого регіону.

Сезон дощів, що приходить до Індії в червні й за місяць встановлюється на більшій частині країни, щорічно призводить до повеней. Першими цього року удар стихії прийняли на себе південні штати, де в результаті повеней наприкінці червня загинуло близько ста п’ятдесяти людей.

Традиційно сильно від мусону постраждало населення сусіднього з Індією Бангладеша, через який протікають декілька найбільших у Південній Азії річок. Тут за останні дні загинуло більше 60 людей. Близько 90 осіб загинуло від повеней у Непалі, що межує з Індією. Повідомлення про жертви повеней надходять також із Пакистану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: