Фосфор вивезуть з України 25 липня

Потяг із цистернами з фосфором. який перекинувся у Львівській області, мають вивезти з України в середу.

Кузьмук-Шуфрич
УНІАН
Олександр Кузьмук і Нестор Шуфрич впевнені в тому, що небезпечний вантаж незабаром залишить територію України.

Потяг із цистернами з жовтим фосфором, котрі перекинулися на перегоні Червоне-Ожидів, має виїхати з території України 25 липня цього року.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр, голова комісії з ліквідації наслідків фосфорної аварії Олександр Кузьмук. За його словами, вже піднято і завантажено десять цистерн із жовтим фосфором. 

Кузьмук також додав, що міністр транспорту і зв'язку України Микола Рудьковський та гендиректор "Укрзалізниці" Володимир Козак відповідають за відправлення з України завантажених цистерн. 

Нестор Шуфрич
Голова МНС продовжує керувати ліквідацією наслідків фосфорної аварії. (Фото: mns.gov.ua)

Кузьмук запевнив, що наказ президента Віктора Ющенка зробити на місці аварії "зелений газон" буде виконано вчасно, до 27 липня цього року. Віце-прем'єр зазначив, що Ющенко, перебуваючи на місці події, дав високу оцінку ліквідаторам наслідків фосфорної аварії. Щодо можливості гальмування робіт через погіршення погодних умов Кузьмук сказав, що "задача поставлена", тому нічого не завадить її виконанню.

Віце-прем'єр також повідомив, що вже відновлено праву колію, а також сказав, що Україна виконує свої міжнародні зобов'язання, пропускаючи 40 поїздів щоденно. За повідомленням урядовця, в зоні фосфорної аварії проводяться роботи з очищення води і ґрунту. Він зазначив, що верхній шар ґрунту в епіцентрі аварії буде видалено. 

Нагадаємо, що раніше міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, відповідаючи на запитання журналіста "5 каналу" щодо заяви директора казахського заводу "Казфосфат" Леоніда Франгуліді, з приводу того, що фосфор вже не є власністю казахської сторони, сказав наступне: "Вчора під час обговорення питання, щодо відправки вантажу до Казахстану з'ясувалося, що вантаж фактично вже належить голландській фірмі, яка везла його до Польщі. Потрібно було врегулювати право власності для необхідності подальшого перевезення вантажу до Казахстану. За інформацією керівництва "Укрзалізниці", це питання врегульовано. Сьогодні оформлюються документально всі погодження з фактичним власником товару - голландською компанією, щодо повернення вказаних цистерн до Казахстану". 

Цистерни з фосфором
Небезпечний вантаж має залишити Україну найближчими днями. (Фото: mns.gov.ua)

"Мова іде про повернення права власності казахській стороні на вантаж , який отримала голландська компанія на російсько-казахському кордоні. Товар застрахований, тож сьогодні стоїть питання лише в оформленні документів. За інформацією наданою в тому числі і "Укрзалізницею", за сприяння посла Росії в Україні Віктора Чорномирдіна створено умови, заради забезпечення транзиту вказаного вантажу територією Росії. Росія підтримала саме це рішення ще декілька днів тому, і коли розроблялася концепція, яким чином перевозити вказані цистерни, у тому числі і ними було запропоновано завантаження цистерн у напіввагони. Зараз сторони об'єднуються заради того, щоб допомогти Україні вирішити це питання", - повідомив голова МНС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: