"Галнафтогаз" звинувачує в пожежі залізницю

Концерн "Галнафтогаз" вважає Львівську залізницю винною в аварії, що призвела до загоряння 4 залізничних цистерн із нафтопродуктами.

Пожежа у Львові: півміста під загрозою
Локомотив на швидкості в'їхав в цистерни з бензином А-95. (Фото: zaxid.net)

"Галнафтогаз" звинувачує в пожежі Львівську залізницю

Концерн "Галнафтогаз" вважає Львівську залізницю винною в аварії, що призвела до загоряння 4 залізничних цистерн із нафтопродуктами на нафтобазі "Плугова-1", що належить концернові у Львові.

Про це на прес-конференції у Львові повідомив гендиректор компанії Юрій Кучабський.

"Це фактично неправильні дії Львівської залізниці, точніше, її співробітників", - сказав він. Зі слів прес-секретаря компанії Олеся Пограничного, відповідальність за стан колії несе Львівська залізниця.

Також він сказав, що маневровий локомотив перевищив швидкість. Компанія „Галнафтогаз” має намір вимагати відшкодування збитків у судовому порядку в разі, якщо Львівська залізниця не визнає своєї провини.

Вартість однієї цистерни з бензином А-95 компанія оцінює в 250 тис. гривень, пожежа повністю знищила 3 цистерни. 

Львівська залізниця вважає причиною аварії колію

Львівська залізниця вважає можливою причиною аварії, що привела до загоряння 4 залізничних цистерн на нафтобазі у Львові, неналежний стан залізничного полотна.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської залізниці.

У повідомленні сказано, що рейки на під'їзній колії були забруднені мазутом і заросли травою.

Львівська залізниця заявляє, що хоча колія перебуває на балансі Львівської залізниці, чистити її повинне було підприємство, яке її використовує, тобто "Галнафтогаз".

За даними Львівської залізниці, у крові машиніста локомотива, що в'їхав у цистерни, алкоголю не виявлено.

Історія інциденту

Як було повідомлено раніше, сьогодні у Львові близько 6 ранку на складах нафтобази "Галнафтогазу", що знаходиться неподалік старовинної центральної частини міста на вул. Пластовій, виникла пожежа.

На нафтобазу заїхав маневровий локомотив з трьома платформами щебеню попереду. Локомотив на швидкості в'їхав в цистерни з бензином А-95, які стояли на тупиковій колії (12 одиниць) та чекали розвантаження. 

Пожежа у Львові: півміста під загрозою
(Фото: zaxid.net)
Внаслідок зіткнення цистерни деформувалися та відбулося загорання трьох із них. Як повідомила  працівник відділу зв'язків з громадськістю та пресою ВАТ "Концерн Галнафтогаз" Мане Акопян, працівники нафтобази, діючи згідно із планом ліквідації аварійних ситуацій, оперативно викликали усі необхідні служби. 

Представники МНС до 7.30 ранку локалізували та повністю ліквідували пожежу. Постраждалих немає, збитки від надзвичайної ситуації встановлюють. Причину заїзду локомотиву на територію нафтобази та зіткнення з цистернами з'ясовує спеціальна комісія. 

Повністю згоріли складські приміщення нафтобази, 5 цистерн з бензином, пожежникам вдалось запобігти загорянню двох цистерн з бензином.

Пожежа у Львові: під загрозою половина міста
Якби стався вибух бензину та нафтопродуктів, полум’я охопило б половину Львова. (Фото: asinfo.com.ua)
У центрі пропаганди ГУ МНС України в Львівській області, попередніми причинами аварії назвали неправильну подачу вагонів та цистерн машиністом маневрового потяга. Внаслідок зіткнення двох цистерн утворилась пробоїна на рівні сорока сантиметрів від дна ємності. З неї почало витікати паливо, яке зайнялось. Створилася реальна загроза для займання та вибуху ємностей із авіаційним паливом, розташованих на відстані близько десяти метрів від зони інтенсивного горіння.

Потерпілих на місці пригоди немає.

“Якби стався вибух бензину та нафтопродуктів, полум’я охопило б половину Львова, адже нафтобаза знаходиться поблизу потужних підприємств, таких як лакофарбовий завод та інші”, - зазначив начальник Головного управління МНС у Львівський області, генерал-майор Сергій Дмитровський.

За його словами, “оперативні дії рятувальників забезпечили швидку ліквідацію пожежі у старовинній частині Львова, що не призвело до трагічних наслідків”.

ВідеоПожежа у Львові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: