Гірка правда про бездомних собак (відео)

Програма боротьби з бездомними та, часто, агресивними тваринами поки дає лише незначний результат

Докладніше – в сюжеті ТСН.

Двісті рваних ран на тілі шестирічної дівчинки. Софійку погризла зграя бездомних псів. Від смерті врятувала молодша сестричка. Вчасно покликала дорослих.

Перед звіром і дорослі безпорадні. Цього ж року у Рівному завівся серійний пес-маніяк. Невловимий нападник покусав півтора десятка жителів міста.

На вулицях української столиці бродяжить п'ятдесят тисяч собак. У навколишніх чагарниках, лісах та недобудовах ховається ще стільки ж.

Стотисячна армія чотириногих намагається вижити у тривалій війні з двоногими. Останнім часом в ній побільшало людських втрат та попередній рахунок шкуродерень, масових відстрілів і отруєнь не порівняти.

Між тим, навіть такі ганебні способи війни не привели людей до перемоги. З минулого року собак не вбивають. Прийнята київською владою програма стерилізації передбачає зниження агресії, а з роками і кількості безпритульних тварин. Їх виловлюють, видаляють дітородні органи, і знову повертають у місто.

За рік масштабні плани по масовій стерилізації звузилася до двох тисяч тварин. На програму не виділено ані гривні, тож стерилізують лише кілька клінік за власні кошти. Десятки тисяч собак продовжують розмножуватися на столичних вулицях.

Співробітники притулків називають дії влади жалюгідним прикриттям бездіяльності під європейський досвід. Вони вимагають прийняття низки жорстких законів, зокрема обмежуючих утримання бійцівських порід.

Представники бійцівських порід - лідери серед покинутих псів. Причина: амбіційні господарі не впоралися зі специфічним характером. Втім, захисники тварин застерігають: армія агресивних та просто беззахисних тварин може поповнитися й інакше. Одному з приватних притулків орендодавець наказав звільнити приміщення. Дав термін - вісім місяців. Для переїзду притулку потрібно 270 тисяч доларів.

Відсутність уваги з боку держави не вбиває ентузіазм волонтерів. Вони чекають на спонсорські гроші та нових відповідальних господарів для своїх утримуванців.

ВідеоБездомні собаки: гірка правда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: