Греція продовжує горіти

За минулу ніч у Греції не припинилися масштабні пожежі. В країні оголошено триденну жалобу за загиблими, яких вже 51.

Пожежа в Греції
Lenta.ru
Грецьке селище Лагоніссі, постраждале внаслідок пожежі.
25 серпня Греція ввела надзвичайний стан у зв'язку з пожежами, що охопили територію країни.

У країні оголошено триденну жалобу за загиблими. 

"Я тужу разом з вами за матір'ю, яка загинула в обіймах своїх дітей. Я охоплений гнівом разом з вами: така кількість одночасних пожеж не може бути збігом!" - заявив у зверненні до нації прем'єр-міністр країни Костас Караманліс. Він оприлюднив докладний план відновлення постраждалих від вогню територій і компенсацій потерпілим. 

Від того, як громадяни Греції сприймуть цей план, залежить і доля уряду Караманліса, який балотується на дострокових виборах 16 вересня. Прем'єр пообіцяв суворо покарати людей, які вчинили підпал. Втім, їх нелегко затримати. Політики й прості люди знаходяться в шоці від людських жертв, яких зазнала країна.
 
"Я немовби втратив членів моєї сім'ї", - сказав журналістам президент Греції Каролос Папульяс. 

Пожежа в Греції
news.yahoo.com
"Ми зіткнулися з невимовною національною катастрофою. Я тужу разом зі всіма", - заявив глава парламентської опозиції Йоргос Папандреу. 

За повідомленням пожежної охорони, на вечір суботи в Греції було зафіксовано 89 пожеж, що розвивалися. У багатьох областях країни зберігається критична ситуація. Найбільш проблемним є район півострова Пелопоннес, де вже другу добу горять ліси.
 
У другій половині дня в суботу полум'я перекинулося з півдня півострова на вкриті лісом гори в області Аркадія у його центрі. Згоріли десятки будинків, тисячі людей були евакуйовані або відрізані вогнем. Полум'я наразі не вдалося локалізувати. Саме на Пелопоннесі загинуло найбільше людей.

Важка ситуація зберігається на острові Евбея, що горить близько доби. Тут загинула одна людина, вогонь загрожує населеним пунктам. Критичний стан також в області Корінфія в центрі країни та у передмістях міста Іоанніна на заході Греції. 

У столичній області Аттіка й на сусідньому острові Саламін пожежники насилу стримують вогонь. Мешканці багатьох областей дзвонять на телеканали у пошуках допомоги і закликають пожежників допомогти їм. "Допоможіть нам, ми в оточенні вогню, все загинуло!", - прокричала у суботу вдень в ефірі телеканалу МЕГА мешканка Пелопоннеса. 

В суботу, нагадаємо, пожежа сталася і у передмісті Афін, де на горі Гімет підпал вчинили місцеві мешканці, що претендували на землю в цьому районі. Вогонь вдалося зупинити буквально в декількох метрах від житлових будинків. Загинули десятки гектарів лісу. 

"Ми цього боялися, але все одно не змогли запобігти", - розповів РИА Новости один з місцевих мешканців. "Дуже багато бізнесменів зазіхають на ласі ділянки тут. Я не вірю, що ліс вдасться відновити", - сказав він.

В ніч на неділю в Греції продовжилися сильні пожежі. Розповсюдженню вогню сприяв сильний вітер.  

Пожежа в Греції
news.yahoo.com
На питання РИА Новости, де зараз складається найсерйозніша ситуація, представниця прес-служби пожежної охорони країни відповіла: "Всюди". 

Телебачення Греції наразі показує суцільні фронти вогню в областях Елея на Пелопоннесі, в столичному регіоні Аттіка та на острові Евбея. Вітер розносить полум'я, тоді як робота пожежників ускладнена до межі важкими нічними умовами. 

"До будинків упритул підступило полум'я, ми намагаємося гасити його відрами з водою", - сказала в ефірі телеканалу "Антена" мешканка одного з сіл в Елеї, де пожежа триває майже дві доби.

За останніми повідомленнями, на півострові Пелопоннес вогонь підійшов до стародавнього міста Олімпія, що занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як визначна археологічна пам'ятка старовини. 

За повідомленням пожежної охорони, в радіусі декількох кілометрів від Олімпії евакуйовані декілька сіл. Безпосередньої загрози археологічному комплексу міста, музею та знаменитому стадіону, де проводилися давньогрецькі Олімпійські ігри, поки немає, але вже в двох кілометрах від музею евакуйоване село Платанос. 

Вогонь наразі дуже близький до Олімпії. "Вогонь зараз знаходиться на невеликій відстані на північ від Олімпії, біля селищ Пелопіо та Варкавено", - повідомив представник пожежної служби. В той же час, він не сказав. чи загрожує пожежа пам'яткам стародавнього міста.

Також вогонь серйозно загрожує місту Каламата, столиці грецького ному (області) Мессинія на Пелопоннесі. За повідомленням грецьких пожежників, місто вже почало горіти.

"Вогонь знаходиться на околицях міста. Житлові будинки під загрозою", - сказала представниця пожежної служби кореспонденту РИА Новости. 

За її словами, в цьому районі працює літак Бе-200 російського МНС. Як передає з місця подій грецький телеканал "Альтер", російський літак скидає воду на передмістя міста. "Є надія, що ситуацію вдасться узяти під контроль", - повідомив кореспондент каналу в прямому ефірі. 

Пожежа в Греції
news.yahoo.com
Внаслідок пожеж у Греції загинуло більше 50 людей. кількість жертв зростає.
У області Елея також зберігається вкрай важка ситуація з лісовими пожежами. За останні два дні тут загинули десятки людей. Вогонь розповсюджується в двох напрямах - на схід до Олімпії та на захід до моря. Полум'я підступило впритул до приморського міста Піргос.
 
Заступник губернатора Елеї Панайотіс Платаніас в ефірі грецького державного телебачення заявив про потребу в негайній допомозі. "Ситуація дуже важка, ми просимо надіслати пожежні літаки", - сказав він.
 
Тим часом, як свідчить "картинка" місцевих телеканалів, почали зменшуватися лісові пожежі на острові Евбея, поблизу міста Стіра, і на заході столичної області Аттіка, в містечку Калівія. Полум'я за ніч знищило тут всю рослинність і стало затухати, вийшовши до моря. 

Влада Греції офіційно підтвердила, що внаслідок пожеж у країні загинула 51 людина. 

Про це повідомив представник грецької пожежної охорони.

"Ми підтверджуємо загибель 51 людини", - сказав він. Пртягом останньої доби офіційно повідомлялося про 47 жертв пожежі.

В той же час, за підозрою в зумисних підпалах в країні було заарештовано трьох людей. Один з них, 65-річний чоловік, звинувачується в підпалі, що призвів до смерті 6 людей в місті Ареополіс на півдні Пелопоннесу. Двоє інших затриманих є неповнолітніми, вони були зарештовані в північногрецькому місті Кавала.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: