"Грінпіс" турбує екологія Азовського моря

"Грінпіс" прогнозує проблеми для екології Азовського моря внаслідок виливу мазуту, що стався тут 11 листопада.

Унікальний тваринний світ Азовського моря може сильно постраждати внаслідок розливу мазуту із танкера, що потонув у районі Керченської протоки в неділю.

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на заяву керівника енергетичного відділу "Грінпіс" Володимира Чупрова.
 
"Внаслідок викиду нафти у відкрите море важкі елементи мазуту осядуть на дно та стануть джерелом потрапляння вуглеводня в Азовське море. Це призведе до нестачі кисню у водах. Унікальний тваринний світ сильно постраждає через цю аварію", - сказав Чупров. 

За його словами, ця "подія є черговим свідоцтвом того, що транспортування палива в морських умовах не є надійним". "Краще всього було би відмовитися від перевезень будь-якого виду пального, тому що ми поки не маємо безпечного технічного способу для здійснення цих дій", - запропонував представник "Грінпіс". 

За даними організації, три суховантажні кораблі з сіркою, що також потонули в цьому районі, менш небезпечні для навколишнього середовища, ніж викид мазуту. 

Координатор токсичної компанії "Грінпіс" Росії Олексій Кисельов, у свою чергу, розповів РИА Новости що, за його відомостями, сірка знаходилася в контейнерах, і її можна буде легко витягнути з дна. 

"Навіть якщо якийсь із контейнерів трісне, це не так жахливо, адже у воді сірці немає з чим реагувати", - відзначив Кисельов. 

Шторм у неділю, нагадаємо, став причиною безпрецедентної надзвичайної події в Азовському і Чорному морях - за один день там потонули чотири кораблі, ще шість сіли на мілину, отримали пошкодження два танкери, одна баржа знаходиться в дрейфі. 

Внаслідок корабельних аварій у воду потрапило близько 6,8 тисячі тонн сірки і близько 1,3 тисячі тонн мазуту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: