"Хімічного Алі" втретє засудили до страти

Двоюрідний брат Саддама Хусейна - Алі Хасан аль-Маджід, відоміший як "хімічний Алі", втретє засуджений іракським судом до страти. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Вищий кримінальний трибунал Іраку визнав брата Саддама Хусейна винним в "навмисних вбивствах і злочинах проти людства" скоєних ним відносно мусульман шиїтів в 1999 році.

Тоді був відданий наказ про направлення військових в квартали шиїтів, переважно в Багдаді, для запобігання демонстраціям, пов'язаним з вбивством великого аятолли Мухаммеда Садека ас-Садра.

З 14 людей, що проходять у даній справі смертний вирок був ухвалений ще двом обвинуваченим, четверо були засуджені до довічного тюремного ув'язнення.

Першу вищу міру покарання аль-Маджід отримав за участь в операції "Аль-Анфаль" ("Трофеї") в 1988 році в Іракському Курдістане, в ході якої, за даними звинувачення, було знищено більше 180 тисяч людей.

Другий смертний вирок йому був винесений за придушення повстання шиїтів в 1991 році. Жертвами цих репресій, що торкнулися населення міст іракського півдня, згідно обвинувачам, стали до 100 тисяч людей.

Читайте також:

Брата Хусейна стратять

Суд над соратниками Хусейна

"Хімічного Алі" стратять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: