Холера перекинулась на Іран

Епідемія холери з Іраку перекинулася на Іран. У прикордонних районах Ірану зафіксовано вже 10 випадків захворювання.

Хвора на холеру в Багдаді
news.yahoo.com
Ця жінка, хвора на холеру, - перший офіційно підтверджений випадок захворювання в Багдаді
У районах Ірану, прилеглих до кордону з Іраком, підтверджено десять випадків захворювання людей на холеру, повідомляє агентство Рейтер із посиланням на представників Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

За даними ВООЗ, поки не ясно, чи є хворі місцевими жителями або іракськими біженцями.

В Іраку з серпня цього року холерою захворіли щонайменше 3 тисячі 315 чоловік, 15 із них померли. Більш всього випадків захворювання фіксується на півночі Іраку, в районі міста Кіркук.

У зв'язку з погіршенням епідеміологічної обстановки в Іраку експерти ВООЗ закликають владі сусідніх країн вжити заходів для попередження розповсюдження хвороби по своїй території. Зокрема, відзначають фахівці, важливо вчасно виявити перші випадки захворювання, а також сформувати запаси препаратів від обезводнення, що викликається холерою.

Ірак має кордони з шістьма країнами: Іраном, Туреччиною, Сирією, Йорданією, Кувейтом і Саудівською Аравією.

Холера - важке епідемічне захворювання, що супроводжується сильною блювотою та проносом, викликає обезводнення організму та може привести до летального результату.

Причиною спалахів холери найчастіше є вживання неякісної питної води та продуктів. За інформацією місії ООН в Іраку, доступ до хорошої питної води мають тільки 30% іракців.

Співробітники ВООЗ, що працюють в осередках епідемії холери в Іраку, підкреслюють, що тільки неухильне дотримання норм гігієни і вживання в їжу чистої води і термічно оброблених продуктів харчування забезпечать належний захист населенню і запобіжать подальшому розростанню епідемії.

Нинішній сплеск холери в Іраку почався в серпні. Епідемії холери в цій країні також фіксувалися в 1999 і в 2003 роках напередодні американської військової кампанії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: