Іноземні громадяни вивозять з України антикваріат

На українсько-російському кордоні в Сумській області затримано контрабандні антикварні вироби ХІ-ХV сторіч.

Зашкодили незаконному переміщенню старовини прикордонники Сумського загону спільно зі співробітниками СБУ та Глухівської митниці, повідомляє УНІАН з посиланням на відділ з питань взаємодії зі ЗМІ Державної прикордонної служби України.

Скарб (Фото: hayblog.ru)
Контрабанда старовинних монет з України стає популярною справою. (Фото: hayblog.ru)
Про можливу спробу незаконного переміщення антикваріату прикордонників поінформували співробітники СБУ. Контрабанду знайшли під час прикордонно-митного оформлення в пункті контролю "Хутір Михайлівський” потягу "Київ-Москва”. Через поглиблену перевірку довелося затримати потяг у пункті контролю більш ніж на півгодини. 155 монет та печатка з викарбуваними символами, схожими на ієрогліфи, були заховані під обшивкою полиці вагону та у пакеті з соком.

Чоловік, який перевозив цей вантаж, 30-річний росіянин, повідомив, що печатка походить із ХІ сторіччя, а монети - із ХІV-ХV ст. Також порушник заявив, що антикварна контрабанда йому не належить, її нібито попросили за винагороду перевезти до Російської Федерації невідомі особи.

Росіянина наразі затримано, знайдені в нього монети та печатку вилучено та передано до митниці. Історичну та культурну цінність конфіскату встановлюватимуть експерти, зауважують у Держприкордонслужбі.

Це не єдиний подібний випадок. Правоохоронці запобігли вивезенню з України понад 1 тис. 200 старовинних монет і медалей, які сім’я білорусів намагалася незаконно вивезти з України. 

Контрабанду виявили вчора, 9-го грудня, під час оформлення у пункті пропуску "Нові Яриловичі" автомобіля "Пежо 406", яким 45-річний громадянин Білорусі із дружиною, сином і донькою повертався додому з України. 

Поведінка сім’ї, яка спробувала проїхати смугою спрощеного контролю "зелений коридор", викликала підозру в оглядової групи. Під час поглибленого огляду автомобіля прикордонники й митники знайшли серед особистих речей 1122 старовинні монети XVII - поч. XX ст., 105 монет радянського періоду – 1921-1961 років і 169 схожих на монети виробів круглої форми, які має ідентифікувати експертиза. 

Також у багажі білорусів знайшли 82 радянські медалі.
За попередніми оцінками, вартість вилучених цінностей становить майже 15 тисяч гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: