Історична пам'ятка серед сміття

Працівники СБУ знайшли землю зі зруйнованої історичної пам'ятки "Мазепинський Вал" на Троєщині (ж/м Києва) серед купи будівельного сміття.

Служба безпеки України встановила місце вивантаження ґрунту, вивезеного з місця руйнування пам’ятки археології “Мазепинський Вал”, що знаходилась на території культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” у Києві.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

За інформацією прес-служби, ґрунт вивантажено у 10-му мікрорайоні житлового масиву Троєщина. Для того, щоб замаскувати сліди злочину, ґрунт змішали з будівельним сміттям.

Крім того, співробітники спецслужби встановили, що зловмисники не лише зруйнували археологічну пам’ятку, але й намагалися привласнити державні кошти.

За даними СБУ, між комерційною структурою «ІНАП і К» та підприємством «Рекультивація» було укладено договір на вивезення 60 тис. кубометрів будівничого сміття. Однак це сміття вивезено в район Троєщина, а не у місце, вказане в угоді. Гроші, які мали перерахуватись підприємству «Рекультивація», були привласнені згаданою комерційною структурою.

В даний час Управління СБУ в м. Києві вивчає питання про порушення кримінальної справи за фактом нецільового використання державних коштів, виділених для проведення робіт на валу «Мистецького арсеналу».

Нагадаємо, 30 серпня прес-служба прокуратури столиці повідомила, що у Києві під час проведення реконструкції на території ДП “Культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький Арсенал”, що знаходиться на вулиці Січневого повстання, 30, знищено пам’ятку археології початку XVIII століття “Мазепинський Вал”, який входить до складу історико-архітектурної пам’ятки музею “Київська фортеця”.

Печерським районним управлінням Головного управління МВС в місті Києві порушено кримінальну справу за фактом руйнування пам’ятки історії (ч. 1 ст. 298 Кримінального кодексу України).

Крім того, сьогодні О.Медведько повідомив, що прокуратурою Києва порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості, внаслідок якої зруйновано «Мазепинський вал».

Сьогодні т. в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко поінформував, що відповідно до угоди, укладеної між ДП «Мистецький арсенал» та приватним підприємством «ІНАП і К», на території музейного комплексу мали проводитися роботи зі знесення непридатних для використання будівель, вбудованих у відкоси «Мазепинського валу». Натомість, разом із будівельним сміттям було вивезено значну частину безпосередньо ґрунту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: