Із Закарпаття вивозять деревину

Українські митники намагаються протидіяти незаконному вивезенню деревини із Закарпаття. Прокуратура розслідує 23 карні справи.

Українські митники намагаються протидіяти незаконному вивезенню деревини із Закарпаття. Прокуратура уже розслідує 23 карні справи, а митники й далі продовжують затримувати незаконні вантажі з цінним лісом, які слідують до країн Євросоюзу. 

Досі незаконні експортери вдавалися до підробки чи кількаразового використання сертифікату походження деревини, який засвідчує легітимність лісозаготівлі. Та щойно на митниці ввели в дію комп’ютерну програму виявлення фальшивок, а самі сертифікати удосконалили – порушники винайшли інші способи. 

Наприклад, високоякісні дошки почали збивати докупи цвяхами і заявляти, що везуть до Євросоюзу заготовки для ящиків. А тоді сертифіката вже не треба, бо це нібито продукція, а не пиломатеріали. 

Також намагаються декларувати відбірну деревину як низькосортну, що теж є грубим порушенням. Загалом, з початку року прокуратура області порушила 23 карні справи і вже заявила позови на відшкодування державі понад двох мільйонів гривень збитку. 

Начальник відділу прокуратури в Закарпатській області Ілля Ільчук каже, що ці розслідування складні, бо потребують часу і допомоги закордонних колег. 

Тим часом, відповідальність передбачена мізерна: умовне покарання або штрафи. Наразі в області планують розробити комплексну програму з попередження незаконного експорту деревини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: