Ізраїль розбомбив ядерний реактор в Сирії, радіація зачепить Україну?

Об'єкт в Сирії, який минулого року знищила ізраїльська авіація, за деякими ознаками схожий на ядерний.

Про це заявило у своєму звіті Міжнародне агентство з атомній енергії (МАГАТЕ). Водночас експерти не виключають, що об'єкт міг використовуватися для цілей, не пов'язаних з ядерними технологіями.

Нагадаємо, у вересні 2007 року ізраїльські літаки завдали ракетно-бомбового удару по будівлі в сирійській пустелі, оскільки підозрювали, що воно використовується в програмі з розробки ядерної зброї. Інспектори МАГАТЕ, які обстежили знищену будівлю, виявили там "значну" кількість урану.

Представники МАГАТЕ відвідали місце події в червні і взяли проби ґрунту. Аналіз показав, що в ньому міститься радіоактивний матеріал. Після цього Дамаск заборонив інспекторам ООН продовжувати роботу і заявив, що виявлений уран потрапив в ґрунт з ізраїльських ракет, сказано в конфіденційному звіті.

Проте один близький до МАГАТЕ високопоставлений офіційний представник сказав, що виявлений інспекторами вид урану в боєприпасах зазвичай не використовується.

За словами глави агентства Мухаммеда аль-Барадєї, роботу експертів істотно ускладнила військова операція Ізраїлю і те, що США передали йому інформацію лише через сім місяців після рейду. Не сприяв з'ясуванню правди і той факт, що Сирія на цьому місці побудувала нову будівлю, а Дамаск не представив агентству документації, яку воно вимагало.

США раніше заявили, що об'єктом ізраїльського рейду був секретний ядерний реактор, який будувався за допомогою північнокорейських фахівців і був близький до завершення. Пізніше з'явилася інформація, що в ході нальоту загинули десять громадян КНДР.

Відстань від сирійської столиці до Києва - близько 2 тис кілометрів. Коли сталася Чорнобильська аварія, радіація сягнула території Швеції, Португалії та Ізраїлю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: